Наукова періодика України Український медичний часопис


Авдосьєв Ю. В. 
Прогнозування тяжкості перебігу гострого аліментарного панкреатиту на основі лабораторних показників / Ю. В. Авдосьєв, К. М. Паньків // Український медичний часопис. - 2019. - № 5(2). - С. 23-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UMCh_2019_5%282%29__9
Мета роботи - оцінити зміни лабораторних показників у пацієнтів з гострим панкреатитом (ГП) аліментарного генезу за повторних вимірювань та визначити їх роль у прогнозуванні тяжкості перебігу. Обстежено 70 пацієнтів із ГП аліментарного генезу (середній вік - <$E45,4~symbol С~13,87> року). Тяжкий перебіг ГП встановлено у 34 (48,57 %), середній - у 25 (35,72 %), легкий - у 11 (15,71 %) осіб. Тяжкість перебігу оцінювали за допомогою класифікації Атланта 2012 р. Для прогнозування тяжкості ГП проводили повторні вимірювання рівнів паличкоядерних нейтрофілів, амілази та глюкози. Достовірно вищу ймовірність легкого перебігу ГП встановлено у пацієнтів зі значеннями паличкоядерних нейтрофілів << 7 %, амілази << 64 од. та глюкози << 3,3 ммоль/л за первинного звернення та протягом лікування. Доведено прогностичні критерії середньої тяжкості і значення глюкози 3,3 - 5,5 ммоль/л за первинного вимірювання та у процесі лікування. У хворих зі значеннями паличкоядерних нейтрофілів <$Esymbol У~7> %, амілази >> 64 од. та глюкози >> 5,5 ммоль/л за первинного вимірювання та у процесі лікування доведено достовірно вищу ймовірність тяжкого перебігу захворювання. Критеріями тяжкого перебігу також є підвищені рівні паличкоядерних нейтрофілів і глюкози після завершення лікування. Висновки: доведено високу інформативність лабораторних показників у прогнозуванні тяжкості ГП та їх достовірну відмінність у досліджуваних групах.Мета роботи - оцінити зміни лабораторних показників у пацієнтів з гострим панкреатитом (ГП) аліментарного генезу за повторних вимірювань та визначити їх роль у прогнозуванні тяжкості перебігу. Обстежено 70 пацієнтів із ГП аліментарного генезу (середній вік - <$E45,4~symbol С~13,87> року). Тяжкий перебіг ГП встановлено у 34 (48,57 %), середній - у 25 (35,72 %), легкий - у 11 (15,71 %) осіб. Тяжкість перебігу оцінювали за допомогою класифікації Атланта 2012 р. Для прогнозування тяжкості ГП проводили повторні вимірювання рівнів паличкоядерних нейтрофілів, амілази та глюкози. Достовірно вищу ймовірність легкого перебігу ГП встановлено у пацієнтів зі значеннями паличкоядерних нейтрофілів << 7 %, амілази << 64 од. та глюкози << 3,3 ммоль/л за первинного звернення та протягом лікування. Доведено прогностичні критерії середньої тяжкості і значення глюкози 3,3 - 5,5 ммоль/л за первинного вимірювання та у процесі лікування. У хворих зі значеннями паличкоядерних нейтрофілів <$Esymbol У~7> %, амілази >> 64 од. та глюкози >> 5,5 ммоль/л за первинного вимірювання та у процесі лікування доведено достовірно вищу ймовірність тяжкого перебігу захворювання. Критеріями тяжкого перебігу також є підвищені рівні паличкоядерних нейтрофілів і глюкози після завершення лікування. Висновки: доведено високу інформативність лабораторних показників у прогнозуванні тяжкості ГП та їх достовірну відмінність у досліджуваних групах.
  Повний текст PDF - 478.482 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Авдосьєв Ю.
  • Паньків К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Авдосьєв Ю. В. Прогнозування тяжкості перебігу гострого аліментарного панкреатиту на основі лабораторних показників / Ю. В. Авдосьєв, К. М. Паньків // Український медичний часопис. - 2019. - № 5(2). - С. 23-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UMCh_2019_5(2)__9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Авдосьєв Юрій Володимирович (медичні науки)
  • Паньків Катерина Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського