Наукова періодика України Український медичний часопис


Сімак І. М. 
Логістичні особливості надання догоспітальної екстреної медичної допомоги пацієнтам похилого та старечого віку з гострими порушеннями коронарного кровообігу / І. М. Сімак // Український медичний часопис. - 2018. - № 1(2). - С. 38-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UMCh_2018_1%282%29__9
Мета роботи - дослідити логістичні особливості надання екстреної медичної допомоги пацієнтам старших вікових груп із гострим коронарним синдромом (ГКС). В одноцентровому ретроспективному дослідженні проаналізовано часові проміжки етапів надання екстреної медичної допомоги від початку симптоматики до здійснення догоспітальної реперфузійної терапії та госпіталізації 846 випадків звернень пацієнтів похилого та старечого віку з приводу гострих порушень коронарного кровообігу. Середній вік пацієнтів становив 73 (33 - 97) роки. З них 504 чоловіки та 342 жінки. Статистичну обробку отриманих результатів проведено за допомогою програмних пакетів "MedStat" і "Microsoft Excel". Встановлено, що лише 56,5 % пацієнтів із ГКС викликають бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а 43,5 % прибувають до закладів охорони здоров'я самостійно. У 1-шу добу від початку симптомів телефонують до служби екстренрї медичної допомоги 63,6 % пацієнтів, до яких виїжджає бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги; самостійно у 1-шу добу захворювання звертаються до закладів охорони здоров'я 21,7 % пацієнтів. При виїздах медіана часу від початку симптомів до звернення становить 160,5 хв, за самостійних звернень - 477,5 хв. Вивчено час від моменту виклику до доїзду на місце перебування пацієнта бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги. Медіана часу доїзду до місця виклику (478 виїздів) становила 20 хв. Надзвичайно важливим логістичним показником є час від первинного медичного контакту до виконання реваскуляризації міокарда. Встановлено, що медіана показника "двері - голка" для пацієнтів, яким виконано догоспітальний тромболізис (n = 19), становила 30 хв, медіана показника "двері - двері" (час від первинного медичного контакту до госпіталізації) для пацієнтів, яким не виконана тромболітична терапія (n = 403), становила 80 хв: час "двері - голка" у пацієнтів із гострим Q-інфарктом міокарда є достовірно меншим від показника "двері - двері" (критерій Дана 4,82; p << 0,01), час "двері - голка" у пацієнтів із ГКС з елевацією сегмента ST є достовірно меншим від показника "двері - двері" (критерій Дана 5,23; p << 0,01). Зроблено висновки, що для осіб похилого та старечого віку є характерною суттєва затримка в часі від перших проявів захворювання до звернення за медичною, допомогою. Особливості клінічного перебігу ГКС і значна кількість атипових клінічних проявів призводять до пізнього звернення за медичною допомогою, що значно ускладнює проведення своєчасної реперфузії.
  Повний текст PDF - 415.802 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сімак І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сімак І. М. Логістичні особливості надання догоспітальної екстреної медичної допомоги пацієнтам похилого та старечого віку з гострими порушеннями коронарного кровообігу / І. М. Сімак // Український медичний часопис. - 2018. - № 1(2). - С. 38-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UMCh_2018_1(2)__9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського