Наукова періодика України Український медичний часопис


Мальцев Д. В. 
Випадок ятрогенного аспергільозу ретробульбарної клітковини і лімбічного герпесвірусного енцефаліту у пацієнтки з дефіцитом мієлопероксидази фагоцитів / Д. В. Мальцев, В. В. Климчук // Український медичний часопис. - 2011. - № 1. - С. 118-120. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UMCh_2011_1_29
Наведено історію хвороби пацієнтки Ш., 1985 року народження, з верифікованим діагнозом дефіциту мієлопероксидази нейтрофільних гранулоцитів - розповсюдженого первинного імунодефіциту, в основі якого лежить недостатність фагоцитозу і схильність до рецидивних бактеріальних і грибкових інфекцій. Спочатку пацієнтка страждала на фурункульоз, зумовлений Staphylococcus haemolyticus, з приводу якого пройшла 6 курсів антибіотикотерапії. Нераціональне лікування бактеріальних ускладнень первинного імунодефіциту призвело до розвитку аспергільозного етмоїдиту, а в подальшому - до грибкового гранулематозного ураження іпсилатеральної ретробульбарної клітковини з формуванням екзофтальму. Оскільки останній помилково розцінено як автоімунне ускладнення, хворій було призначено курс терапії топічним стероїдом бетаметазоном, що призвело до поглиблення наявного імунодефіциту і розвитку лімбічного герпесвірусного енцефаліту. Описаний клінічний випадок підтверджує необхідність своєчасної та адекватної оцінки імунного статусу у пацієнтів з аномально частими, затяжними та/чи тяжкими інфекційними епізодами, що дозволяє уникнути низки грубих діагностичних і терапевтичних помилок.
  Повний текст PDF - 260.896 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Мальцев Д.
 • Климчук В.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Мальцев Д. В. Випадок ятрогенного аспергільозу ретробульбарної клітковини і лімбічного герпесвірусного енцефаліту у пацієнтки з дефіцитом мієлопероксидази фагоцитів / Д. В. Мальцев, В. В. Климчук // Український медичний часопис. - 2011. - № 1. - С. 118-120. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UMCh_2011_1_29.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Мальцев Дмитро Валерійович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського