Наукова періодика України Ukrainian food journal


Jukic M. 
Influence of damaged starch on the quality parameters of wheat dough and bread / M. Jukic, K. Komlenic, K. Mastanjevic, K. Mastanjevic, M. Lucan, C. Popovici, G. Nakov, J. Lukinac // Ukrainian food journal. - 2019. - Vol. 8, Issue 3. - С. 512-521. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UFJ_2019_8_3_8
Незначне пошкодження гранул крохмалю є бажаним, але надмірний рівень пошкодження крохмалю негативно впливає на якість хлібних виробів. Пшеничне борошно з більш низьким (3,15 %) і більш високим ступенем пошкодження крохмалю (6,13 %) отримано шляхом повторного подрібнення (в 2 етапи) в млині лабораторного типу. Реологічні дослідження зразків тіста проведено з використанням фарино- та екстесографа, а властивості клейстеризації визначено за допомогою диференціальної сканувальної калориметрії та мікровіскоамілографа. Дослідження пористості зразків хліба проведено з використанням аналізатора структури, а питомий об'єм - методом лазерної топографії. Властивості тіста були кращими для зразків із більш високим рівнем пошкодження крохмалю, і значне покращення було помічено за збільшенні водопоглинання від 60,7 до 63,8 %. Підвищення водопоглинання може бути пов'язане з впливом пошкодженого крохмалю, а також із впливом розміру часток борошна, оскільки дрібніші частинки мають велику загальну площу поверхні. Пошкодження крохмалю несуттєво впливає на більшість екстензографічних показників, хоча спостерігалося невелике зниження стійкості й еластичності. Зразки з більш високим ступенем пошкодження крохмалю показали знижену здатність до клейстеризації. Ентальпія клейстеризації (<$E DELTA roman Hg>) знизилася від 1,41 до 1,31 Дж/кг, а в'язкість амілографічного піку - від 582,5 до 505,0 BU. Це пояснюється обмеженим набуханням пошкоджених гранул крохмалю через втрату організованої структури. Не було встановлено істотних відмінностей у змісті вологи та активності води між зразками з різним вмістом пошкодженого крохмалю. Пошкодження крохмалю значно впливає на більшість якісних показників хліба, але збільшення твердості і питомий об'єм були найбільш вираженими. Збільшилися твердість від 4,09 до 5,25 Н і питомий об'єм від 4,04 до 3,53 см<^>3/г) у разі використання борошна з більш високим ступенем пошкодження крохмалю. Встановлено, що ступінь пошкодження крохмалю має значний вплив на реологічні властивості тіста, клейстеризацію крохмалю, а також на якісні показники хліба.
  Повний текст PDF - 632.8 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Jukic M.
  • Komlenic K.
  • Mastanjevic K.
  • Mastanjevic K.
  • Lucan M.
  • Popovici C.
  • Nakov G.
  • Lukinac J.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Jukic M. Influence of damaged starch on the quality parameters of wheat dough and bread / M. Jukic, K. Komlenic, K. Mastanjevic, K. Mastanjevic, M. Lucan, C. Popovici, G. Nakov, J. Lukinac // Ukrainian food journal. - 2019. - Vol. 8, Issue 3. - С. 512-521. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UFJ_2019_8_3_8.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського