Наукова періодика України Ukrainian food journal


Myronchuk V. 
Influence of discrete-pulse energy input on the distribution of plant biomass / V. Myronchuk, O. Obodovych, V. Sydorenko // Ukrainian food journal. - 2019. - Vol. 8, Issue 3. - С. 634-644. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UFJ_2019_8_3_17
Мета роботи - визначення впливу режимів диспергування біомаси рослинної сировини в роторно-пульсаційному апараті (РПА) методом дискретно-імпульсного введення енергії. Матеріалом досліджень були солома пшениці та стебла кукурудзи, подрібнені на дезінтеграторі, які змішували з водою в певних пропорціях. Суспензію обробляли в РПА за різних режимів. Гранулометричний склад (ГМС) отриманих частинок визначали ситовим методом і методом лазерної дифракції. Встановлено, що за однакових умов обробки в РПА, ГМС суміші подрібненої маси стебел кукурудзи з водою після подрібнення має дисперсність на 3 - 5 % нижче, ніж суміш маси пшениці, що пояснюється різною міцністю лігноцелюлозних волокон у рослинах, що досліджувались. Встановлено, що зі збільшенням гідромодуля від 1:5 до 1:15 дисперсність часток знижується на 35 - 40 %, а від 1:5 до 1:10 на 3 - 5 %, що пояснюється зміною в'язкості розчину. Зменшення гідромодуля від 1:15 до 1:5 надає змогу підвищити в'язкість розчину, а значить, і температуру, що має важливе значення не тільки в процесі диспергування лігноцелюлозної сировини, а й у його біоконверсії. Зменшення гідромодуля від 1:15 до 1:10 за 10 циклів обробки дисперсії в РПА призводить до зниження температури від 47 до 42 <^>oC (~ 10 %), але у цьому випадку продуктивність обладнання збільшується в 1,5 - 2 рази, енерговитрати зменшуються на 25 - 30 %. Визначено, що оптимальними параметрами диспергування водної суспензії соломи пшениці або стебел кукурудзи в РПА є: гідромодуль - 1:10; швидкість зсуву потоку - 40 x 10<^>3 с<^>-1; частота пульсацій - 3 кГц. Кількість циклів обробки - 25 - 30. Визначено, що у водній суспензії соломи пшениці або стебел кукурудзи за гідромодуля 1:10, обробленій в РПА з частотою пульсацій 3 кГц, швидкості зсуву потоку 40 x 10<^>3 с<^>-1 за 25 - 30 циклів, біля 50 % часток мають розмір у межах 30 - 50 мкм. Визначено, що збільшення дисперсності частинок призводить до збільшення виходу редукуючих речовин у гідролізаті з 4 % від а.с.р. за середнього розміру часток 30 - 80 мкм до 5,5 % за середнього розміру часток 1 - 5 мкм. Зроблено висновки, що диспергування рослинної біомаси методом дискретно-імпульсного введення енергії забезпечує отримання 80 % частинок розміром 1 - 50 мкм.
  Повний текст PDF - 660.879 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Myronchuk V.
  • Obodovych O.
  • Sydorenko V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Myronchuk V. Influence of discrete-pulse energy input on the distribution of plant biomass / V. Myronchuk, O. Obodovych, V. Sydorenko // Ukrainian food journal. - 2019. - Vol. 8, Issue 3. - С. 634-644. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UFJ_2019_8_3_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сидоренко Валерій Миколайович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського