Наукова періодика України Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України


Shevchenko I. 
Influence of basic soil cultivation methods and growth stimulants on moisture availability of oilseed crops / I. Shevchenko, O. Polyakov, J. R. Kaminski // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2019. - Вип. 24. - С. 244-251. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2019_24_27
Мета роботи - визначити вологозабезпеченість олійних культур залежно від способу основного обробітку грунту і застосування стимуляторів росту. Методи - дослідження з вивчення впливу способів основного обробітку грунту в поєднанні із застосуванням стимуляторів росту на вологозабезпеченість і врожайність соняшника і льону олійного проводилися в 2011 - 2013 роках на полях інституту олійних культур НААН. Об'єктами досліджень були гібрид соняшника Каменяр і сорт льону олійного Водограй. Способи основного обробітку грунту: оранка (ПЛН-3 - 35 на глибину 22 - 25 см), безвідвальна (КЛД - 3,0 на глибину 22 - 25 см, ПКН-3,6 на глибину 16 - 18 см, КШН-5,6 "Резидент" на глибину 14 - 16 см), поверхневий (БДТ-7 на глибину 10 - 12 см). Стимулятори росту: Агробак плюс і Ростконцентрат. Встановлено вплив способів основного обробітку грунту в поєднанні із застосуванням стимуляторів росту на вологозабезпеченість посівів соняшника і льону олійного в умовах Степу України. Запаси продуктивної вологи на час сівби залежно від способу основного обробітку грунту склали: в метровому шарі (0 - 100 см) 125,1 - 133,0 мм або 90,0 - 95,7 % від середніх багаторічних показників; у півтораметровому шарі (0 - 150 см) 168,8 - 173,8 мм або 78,9 - 81,2 %. Менше накопичення вологи в півтораметровому шарі грунту пов'язане з тим, що за осінньо-зимово-ранньовесняний період випадало недостатнє для проникнення в глибші шари кількість опадів. Найменший коефіцієнт водоспоживання відзначений у соняшника - 1046 м<^>3/т за безвідвальної обробки ПКН-3,6, а у льону - 1606 м<^>3/т по оранці. Найменш ефективно волога використовувалася посівами соняшника та льону по поверхневому обробітку грунту. Коефіцієнт водоспоживання при цьому збільшився на 191 і 369 м<^>3/т відповідно. Висновки: найбільш ефективно волога використовувалася посівами соняшника за основного обробітку грунту знаряддями ПЛН-4-35 (оранка) і ПКН-3,6 (безвідвальна), льону олійного знаряддям ПЛН-4,35 (оранка). Застосування стимуляторів росту сприяло більш раціональному використанню продуктивної вологи.
  Повний текст PDF - 1.726 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Shevchenko I.
  • Polyakov O.
  • Kaminski J.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Shevchenko I. Influence of basic soil cultivation methods and growth stimulants on moisture availability of oilseed crops / I. Shevchenko, O. Polyakov, J. R. Kaminski // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2019. - Вип. 24. - С. 244-251. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2019_24_27.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шевченко Іван Павлович (сільськогосподарські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського