Наукова періодика України Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України


Шустік Л. 
Аналіз конструкційних параметрів пружної стійки регульованої жорсткості / Л. Шустік, Н. Нілова, С. Степченко, О. Лисак, В. Кальчук // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2019. - Вип. 24. - С. 141-148. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2019_24_15
Вітчизняним виробником грунтообробної техніки ТОВ "Агрореммаш-БЦ" спільно з УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого розроблено і закладено в конструкцію нового агрегата вертикального обробітку грунту новинку - стійку з регульованою жорсткістю роботи. Оскільки вибір режимів роботи машини в розмаїтті грунтово-кліматичних зон і умов роботи є надзвичайно важливим, то вибір, обгрунтування і забезпечення параметрів регульованої за жорсткістю стійки сприяє можливості уникнути до 30 % неефективних інвестицій, викликаних необхідністю придбання різних за характеристиками комплектів стійок. За результатами аналізу, розрахунків, стендових випробувань перевірено параметри і характеристики пружної стійки скобоподібної форми, що являє собою набір окремих штаб, зібраних у пакет. Мета досліджень - обгрунтування конфігурації та раціональних параметрів стійки для забезпечення регульованої жорсткості, адаптованої до різних умов роботи знаряддя. Методи досліджень - формування робочої гіпотези, розрахунок, теоретичне обгрунтування залежності кількості штаб стійки та її робочої довжини, макетування виготовленням натурного зразка стійки, інструментальні та приладові дослідження, статистичний аналіз. Тенденція використання пружних стійок - перспектива енергозаощадження роботи грунтообробних машин та підвищення якості технологічного процесу. Використання стійок регульованої жорсткості - шлях до уникнення 30 % неефективних інвестицій. Запропоновано конкретне конструкційне рішення пружної стійки з регульованою жорсткістю скобоподібної форми на основі штаб, зібраних у пакет. За розрахунками виготовлено натурний зразок стійки, та проведено стендові випробування вертикальних і горизонтальних переміщень стійки з різною кількістю штаб залежно від прикладених зусиль. Виконано прогноз використання стійки з різним набором у єдиному пакеті штаб під можливі умови експлуатації. Висновки: спеціалістами УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого проведено орієнтовні розрахунки конструкційних параметрів стійки, які забезпечують її неруйнівний прогин до рекомендованих діапазонів за умови навантаження раціональними за величиною навантаженнями. ТОВ "АГРОРЕММАШ-БЦ" запропонувало і виготовило просту за геометричною конфігурацією скобоподібну стійку з набору окремих штаб, зібраних у пакет.
  Повний текст PDF - 464.53 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шустік Л.
  • Нілова Н.
  • Степченко С.
  • Лисак О.
  • Кальчук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шустік Л. Аналіз конструкційних параметрів пружної стійки регульованої жорсткості / Л. Шустік, Н. Нілова, С. Степченко, О. Лисак, В. Кальчук // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2019. - Вип. 24. - С. 141-148. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2019_24_15.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського