Наукова періодика України Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України


Броварець О. 
Біодинамічний датчик рівня прогину (висоти) стеблостою – "біодинамометр" конструкції Олександра Броварця / О. Броварець // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2018. - Вип. 23. - С. 120-129. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2018_23_14
Визначення параметрів агробіологічного стану сільськогосподарських культур у вегетаційний період є важливим завданням сучасних технологій у рослинництві. Наявні методи і засоби не дають можливості ефективного моніторингу агробіологічного стану сільськогосподарських угідь у вегетаційний період. Саме тому виникає необхідність розроблення новітніх інформаційно-технічних систем локального оперативного моніторингу агробіологічного стану сільськогосподарських угідь у вегетаційний період. Для таких потреб доцільно використовувати біодинамічний датчик рівня прогину (висоти) стеблостою - "біодинамометр" конструкції Олександра Броварця (далі - біодинамометр), як засіб опосередкованого визначення параметрів сільськогосподарських угідь. Мета роботи - розроблення методики з використанням математичних моделей, алгоритмівта обладнання для диференційованого внесення мінеральних добрив і мікроелементів на етапі вегетації, одного з найважливіших екологічних та економічних аспектів сучасних технологій землеробства з використанням біодинамометра. Важливо відмітити, що така система може використовуватися одночасно з виконанням технологічної операції, наприклад, обприскування чи позакореневого внесення мікродобрив у вегетаційний період. Технічним рішенням розробки є розроблення пристрою для локального оперативного моніторингу агробіологічного стану сільськогосподарських угідь, що дозволяє забезпечити диференційне внесення мінеральних добрив на основі даних моніторингу агробіологічного стану рослинного середовища опосередкованим вимірюванням стану рослинності для забезпечення оптимальної норми внесення технологічного матеріалу (добрив) з урахування просторової неоднорідності агробіологічного стану рослин та дозволяє зекономити 10 - 25 % технологічного матеріалу і сприяє підвищенню урожайності сільськогосподарських культур у середньому на 10 - 20 ц/га.
  Повний текст PDF - 2.045 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Броварець О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Броварець О. Біодинамічний датчик рівня прогину (висоти) стеблостою – "біодинамометр" конструкції Олександра Броварця / О. Броварець // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2018. - Вип. 23. - С. 120-129. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2018_23_14.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського