Наукова періодика України Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України


Новохацький М. 
Потреба сої в мікродобривах та доцільність їх застосування / М. Новохацький, А. Бондаренко // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2018. - Вип. 22. - С. 237-244. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2018_22_33
Висвітлено особливості використання елементів живлення рослинами. Описано зовнішні ознаки нестачі елементів живлення, значення та способи застосування добрив на посівах сої для оптимізації режимів живлення і реалізації генетичного потенціалу зернової продуктивності. Методи досліджень: теоретичні - аналіз і синтез досліджуваних літературних інформаційних ресурсів. Розкрито особливості живлення рослин сої, фізіологічну та біохімічну роль мікро- та макроелементів в процесах метаболізму та органогенезу. На підставі аналізу доступних наукових літературних джерел наведено дані про зовнішні ознаки мінерального голодування рослин сої, які можуть слугувати потенційними причинами зниження урожайності та перешкоджати реалізації генетичного потенціалу продуктивності цієї культури. Описано способи внесення елементів живлення, принципи та умови застосування мінеральних добрив для оптимізації режиму живлення і повного задоволення потреб рослин у мікро-та макроелементах. Висновки: вирішити проблему повного забезпечення рослин доступними формами макро- і мікроелементів у процесі онтогенезу можна, застосовуючи в системі удобрення сої багатокомпонентних, хелатних позакореневих добрив, які характеризуються досить високим коефіцієнтом засвоєння. Підживлення посівів проводять у період закладки та формування генеративних органів. Лише завдяки збалансованому застосуванню добрив, які містять мікроелементи, можна отримати максимальний урожай належної якості, генетично закладений у насінні сільськогосподарських культур. Нестача мікроелементів у доступній формі у грунті призводить до зниження швидкості перебігу процесів, які відповідають за розвиток рослин. У кінцевому результаті це призводить до втрат урожаю та зниження показників його якості.
  Повний текст PDF - 113.771 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Новохацький М.
  • Бондаренко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Новохацький М. Потреба сої в мікродобривах та доцільність їх застосування / М. Новохацький, А. Бондаренко // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. - 2018. - Вип. 22. - С. 237-244. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ttar_2018_22_33.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Новохацький Микола Леонідович (сільськогосподарські науки)
  • Бондаренко Андрій Сергійович (сільськогосподарські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського