Наукова періодика України Травма


Дігтяр А. В. 
Експериментальне дослідження міцності кісткового цементу залежно від вмісту антибіотикa / А. В. Дігтяр, М. Ю. Карпінський, О. Д. Карпінська // Травма. - 2019. - Т. 20, № 1. - С. 79-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2019_20_1_14
Однією з найпоширеніших і складних проблем у травматологічній і ортопедичній практиці, зокрема при тотальному ендопротезуванні кульшового суглоба, є розвиток інфекційних ускладнень. Проблема ревізійного ендопротезування при інфекційних ускладненнях - одна з найбільш актуальних, частка подібних операцій досягає 15 %. На сьогодні золотим стандартом при глибокій перипротезній інфекції вважається двохетапне ревізійне ендопротезування. На першому етапі заміщення дефекту після видалення ендопротеза проводиться з використанням матеріалів, що не розсмоктуються, таких як кістковий цемент на основі поліметилметакрилату, що містить в собі антибіотик для ліквідації вогнища інфекційного процесу. На другому етапі відбувається видалення цементного спейсера і заміщення ендопротезом. Тому дослідження міцності різних комбінацій кісткового цементу з антибіотиками є актуальним. Мета дослідження - вивчити в експерименті залежність міцності кісткового цементу від вмісту антибіотика в суміші. Для проведення експерименту були виготовлені зразки кісткового цементу з домішкою антибіотика в таких співвідношеннях: 100 % цементу; 80 % цементу + 20 % антибіотика (4 : 1); 75 % цементу + 25 % антибіотика (3 : 1); 67 % цементу + 33 % антибіотика (2 : 1); 50 % цементу + 50 % антибіотика (1 : 1). Усього було виготовлено по 5 зразків у кожній з пропорцій цементу з антибіотиком. Усі зразки виготовляли у вигляді куба розміром 5 x 5 x 5 мм. Під час експерименту здійснювали випробування зразків на міцність під впливом стискаючого навантаження. Межа міцності зразків кісткового цементу знижується зі збільшенням відсоткового вмісту антибіотика в суміші. Контрольні зразки із 100 % цементу показали найвищу міцність - 135,3 +- 19,6 МПа. Найслабшими виявились зразки з 50 % вмістом антибіотика - 53,70 +- 8,16 МПа, що вдвічі нижче за аналогічні показники зразків із відсотковим співвідношенням цемент/антибіотик 80 : 20 - 119,7 +- 7,6 МПа. Спостерігається велика різниця межі міцності між зразками з відсотковим співвідношенням цемент/антибіотик 80 : 20 (119,7 +- 7,6 МПа) та зразками з відсотковим співвідношенням 75 : 25 (64,60 +- 8,46 МПа). Показники межі міцності зразків з вмістом кісткового цементу 50, 67 і 75 % не маютьстатистично значимих відмінностей між собою. Показники межі міцності контрольних зразків із 100 % цементу та зразків із відсотковим співвідношенням цемент/антибіотик 80 : 20 мали статистично значущі відмінності як між собою, так і із зразками з більшим вмістом антибіотика. Висновки: межа міцності зразків кісткового цементу знижується більше ніж у 2 рази зі збільшенням відсоткового вмісту антибіотика в суміші. Збільшення часткового вмісту антибіотика в цементній суміші до 25 % і більше призводить до значного (більше ніж у 2 рази) зниження межі міцності зразків порівняно із зразками з чистого цементу та його суміші з антибіотиком у відсотковому співвідношенні 80 : 20.
  Повний текст PDF - 1.772 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дігтяр А.
  • Карпінський М.
  • Карпінська О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дігтяр А. В. Експериментальне дослідження міцності кісткового цементу залежно від вмісту антибіотикa / А. В. Дігтяр, М. Ю. Карпінський, О. Д. Карпінська // Травма. - 2019. - Т. 20, № 1. - С. 79-83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2019_20_1_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дігтяр Андрій Валерійович (медичні науки)
  • Карпінська Олена Дмитрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського