Наукова періодика України Травма


Науменко Л. Ю. 
Стан інвалідності внаслідок травм верхньої кінцівки в Україні за 2017 рік / Л. Ю. Науменко, А. В. Іпатов, Т. О. Зуб, А. О. Маметьєв // Травма. - 2018. - Т. 19, № 4. - С. 9-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2018_19_4_4
Травми верхньої кінцівки мають значну питому вагу у структурі травматизму. Складна анатомічна будова верхньої кінцівки та високі вимоги до координації рухів є однією з причин складності лікування постраждалих. Мета роботи - узагальнення даних з інвалідності внаслідок травм верхньої кінцівки в Україні за 2017 рік. Проведено аналіз показників первинної та накопиченої інвалідності внаслідок травм верхньої кінцівки у 2017 році в Україні за даними щорічних звітів обласних медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Вивчалися показники інвалідності за сегментами верхньої кінцівки та нозологіями. Хворі групи дослідження були розподілені за статтю, віком, окремо виділені наслідки виробничих травм. Проведений аналіз розподілу пацієнтів на групи інвалідності. Виявлено, що в структурі первинної інвалідності наслідки травм верхньої кінцівки становлять 9,6 % від усіх травматичних ушкоджень. Поширеність наслідків травм верхньої кінцівки на 10 тисяч населення - 0,39 для первинної інвалідності та 0,77 - для накопиченої. Переважну більшість у групі становлять чоловіки працездатного віку. Визнані інвалідами без терміну переогляду 17,9 % осіб при первинному огляді та 18,9 % - при повторному, ця категорія інвалідів має необоротні зміни анатомії та функції кінцівки. Виробничі травми стали причиною інвалідизації у 13,7 % при первинному огляді та у 8,9 % - при повторному освідченні на МСЕК. У структурі груп інвалідності домінує III група. Виявлено, що найбільша кількість уражень локалізована в ділянці плеча та плечового суглоба, при повторному огляді на МСЕК збільшується питома вага інвалідизуючих наслідків пошкоджень кисті та променево-зап'ясткового суглоба. Інвалідизуючі наслідки переломів кісток становлять 51 % серед травм плеча з плечовим суглобом, 41,3 % - серед травм передпліччя з ліктьових суглобом і 25,3 % - серед травм кисті з променево-зап'ястковим суглобом. Висновки: у структурі первинної інвалідності наслідки травм верхньої кінцівки становлять 9,6 % від усіх травм. У досліджуваній групі переважають особи чоловічої статі працездатного віку, які мають III групу інвалідності. Кожна п'ята або шоста особа з інвалідизуючими наслідками травм верхньої кінцівки має незворотні зміни анатомії або функції. Від проксимальних відділів кінцівки до дистальних збільшується питома вага наслідків травм м'яких тканин, а питома вага наслідків переломів кісток, навпаки, зменшується.
  Повний текст PDF - 390.792 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Науменко Л.
  • Іпатов А.
  • Зуб Т.
  • Маметьєв А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Науменко Л. Ю. Стан інвалідності внаслідок травм верхньої кінцівки в Україні за 2017 рік / Л. Ю. Науменко, А. В. Іпатов, Т. О. Зуб, А. О. Маметьєв // Травма. - 2018. - Т. 19, № 4. - С. 9-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2018_19_4_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Науменко Леонід Юрійович (1950–) (медичні науки)
  • Зуб Тетяна Олександрівна (медичні науки)
  • Маметьєв Андрій Олександрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського