Наукова періодика України Травма


Білінський П. І. 
Тенденції сучасного накісткового остеосинтезу дистального відділу стегнової кістки / П. І. Білінський, В. А. Андрейчин // Травма. - 2016. - Т. 17, № 2. - С. 36-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2016_17_2_8
Переломи дистального відділу стегнової кістки (СК) складні у лікуванні, особливо в літніх людей. Сучасні високотехнологічні фіксатори, зокрема LCP-пластини, за цих переломів забезпечують добрий результат у разі суворого дотримання методики застосування. Наведено аналіз 22-х випадків ускладнень і незадовільних результатів застосування LCP-пластин у випадку зазначених переломів. Виявлено, що результат лікування переломів LCP-пластиною залежить від якості попередньо проведеної репозиції відламків. У разі поганого контакту уламків, їх блокування, відсутності мікрорухливості уламків консолідація неможлива. Особливо важливою є анатомічна репозиція за поперечних, косих внутрішньосуглобових переломів. Її відсутність у разі останніх, як правило, закінчується розвитком деформуючого артрозу. Помилки лікаря у виборі фіксатора і його установці можуть бути причинами невдач у післяопераційному періоді. Засоби для малоконтактного багатоплощинного остеосинтезу прості в користуванні. У 34-х випадках за переломів нижньої третини СК остеосинтез проводився за допомогою пристрою для фіксації кісткових відламків (патент України № 17502). Після репозиції фрагменти фіксуються 2 - 3-ма кортикальними гвинтами. Пристрій забезпечує стабільний остеосинтез косих переломів нижньої третини стегнової кістки у разі застосування пластини на 8 - 10 отворів. Дрібні уламки підводяться до материнського ложа. Репозиційний остеосинтез завдає мінімальну травму уламків, створює умови для їх первинного зрощення. У разі осколкових переломів дистального відділу СК, надчерезвиросткових переломів остеосинтез у 58-ми пацієнтів проводився пристроєм для остеосинтезу СК (патент України № 92097). Пристрій певною мірою подібний до DHS-фіксатора, проте його конструкція значно простіша, напрямна набагато коротша, компресійний стрижень має на робочому кінці свердло і мітчик, що полегшує процес накладання пристрою, не завдає фрагментам додаткової травми.
  Повний текст PDF - 502.378 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Білінський П.
  • Андрейчин В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Білінський П. І. Тенденції сучасного накісткового остеосинтезу дистального відділу стегнової кістки / П. І. Білінський, В. А. Андрейчин // Травма. - 2016. - Т. 17, № 2. - С. 36-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Travma_2016_17_2_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Білінський Петро Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського