Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Рекалова О. М. 
Особливості стану ефекторних клітин у хворих на туберкульоз легень з виявами гіперчутливості до протитуберкульозних препаратів / О. М. Рекалова, О. Р. Панасюкова, Ю. О. Матвієнко, Н. І. Грабченко, С. Г. Ясирь, М. Б. Сінгаєвський // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2019. - № 1. - С. 34-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2019_1_8
Протитуберкульозне лікування майже у 50,0 % хворих призводить до виникнення побічних реакцій. Мета роботи - оцінити стан ефекторних клітин у хворих на туберкульоз (ТБ) легень залежно від клінічних виявів гіперчутливості до протитуберкульозних препаратів. Клініко-імунологічне дослідження проведено у 38 хворих на ТБ легень, яких було розподілено на дві групи: 1-ша - з типовими клінічними виявами гіперчутливості до протитуберкульозних засобів; 2-га - без видимих клінічних ознак гіперчутливості. Контрольну групу склали 30 донорів крові. Стан ефекторних клітин оцінювали за показниками T-, B-систем імунітету та станом фагоцитуючих клітин. Під час порівняльного аналізу стану ефекторних клітин у хворих на ТБ обох груп виявлено, що у пацієнтів 1-ї групи вірогідно вищий відсоток лейкоцитів і лімфоцитів у крові та виразніша напруженість гуморального імунітету, про що свідчать високі рівні імуноглобулінів класу E, дрібних циркулюючих імунних комплексів та високий титр протитуберкульозних антитіл. Висновки: зниження фагоцитарного числа нейтрофілоцитів та моноцитів крові є несприятливим фактором, який може супроводжувати формування анергії цих важливих для протитуберкульозного захисту клітин. Маркерами гіперчутливості до протитуберкульозних препаратів у хворих на ТБ легень можуть бути підвищені рівні IgE в крові (утричі і більше від контрольних), дрібних циркулюючих імунних комплексів (у 1,5 разу і більше від контрольних), що супроводжується високим титром протитуберкульозних антитіл (у 6 разів і більше від контрольного). Це свідчить про схильність до алергійних реакцій та у разі клінічних симптомів алергії потребує відповідної корекції лікування.
  Повний текст PDF - 1.173 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Рекалова О.
  • Панасюкова О.
  • Матвієнко Ю.
  • Грабченко Н.
  • Ясирь С.
  • Сінгаєвський М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Рекалова О. М. Особливості стану ефекторних клітин у хворих на туберкульоз легень з виявами гіперчутливості до протитуберкульозних препаратів / О. М. Рекалова, О. Р. Панасюкова, Ю. О. Матвієнко, Н. І. Грабченко, С. Г. Ясирь, М. Б. Сінгаєвський // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2019. - № 1. - С. 34-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2019_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Рекалова Олена Михайлівна (медичні науки)
  • Матвієнко Юрій Олександрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського