Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Герич П. Р. 
Ефективність та безпека івабрадину у хворих із поєднаною кардіо-респіраторною патологією / П. Р. Герич // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 4. - С. 45-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2017_4_9
Мета роботи - оцінка клінічної ефективності і безпеки івабрадину як складника базової терапії стабільної ішемічної хвороби серця (СІХС) у пацієнтів із загостренням хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) II - III ступеня. Опрацьовано результати дослідження клінічних і функціональних показників дихальної й серцево-судинної систем у 44 пацієнтів із поєднаною кардіо-респіраторною патологією, яких шляхом рандомізації було розподілено на 2 групи (основну і порівняння). Основну групу склали 26 пацієнтів, які одержували базову терапію, групу порівняння - 18 пацієнтів, яким призначили комплексну терапію з уведенням до базової терапії івабрадину (кораксан, Servier, Франція) в дозі від 5 до 10 мг (за методом титрування). У 19 (67,85 %) пацієнтів основної групи діагностовано стабільну стенокардію напруження (ССН) і функціонального класу (ФК), у 7 (32,14 %) - II. У пацієнтів, які одержували комплексну терапію, зменшилися частота серцевих скорочень у середньому від (81,4 +- 3,6) до (68,3 +- 3,8) за 1 хв, кількість нападів стенокардії в середньому від (12,1 +- 1,9) до (8,41 +- 1,5) на 1 тиж (p << 0,05). При цьому було знижено дозу нітратів (нітрогліцерину) в середньому від (12,6 +- 2,1) до (9,80 +- 1,2) таблетки на тиждень (p << 0,05). Зменшилася кількість випадків надшлуночкової екстрасистолії від (9,8 +- 2,0) до (3,8 +- 1,2) на добу (p << 0,05) і шлуночкової екстрасистолії - з (13,8 +- 2,9) до (5,8 +- 1,4) на добу (p << 0,05) без впливу препарату на провідникову систему серця (зміни інтервалів P-R, Q-N, зубця T були невірогідними; p >> 0,05). Висновки: уведення в склад комплексної терапії препарату "ритмосповільнювальної" дії івабрадину (в середній дозі 7,5 мг/добу) у хворих із загостренням ХОЗЛ II - III ступеня у поєднанні із СІХС ССН I - II ФК сприяє сповільненню частоти серцевих скорочень, зменшенню кількості епізодів ішемії міокарда, збільшенню толерантності до фізичного навантаження, зменшенню тривалості больової і безбольової ішемії міокарда, кількості шлуночкових і надшлуночкових екстрасистолій без впливу на провідникову систему серця і бронхіальну прохідність, що поліпшує стан коронарного і міокардіального резервів серця.
  Повний текст PDF - 1.047 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Герич П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Герич П. Р. Ефективність та безпека івабрадину у хворих із поєднаною кардіо-респіраторною патологією / П. Р. Герич // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 4. - С. 45-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2017_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Герич Петро Романович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського