Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Литвинюк О. П. 
Ефективність лікування легеневого туберкульозу у медичних працівників Вінницької області / О. П. Литвинюк, С. В. Зайков, М. А. Тхоровський // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 4. - С. 54-58. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2017_4_10
Мета роботи - аналіз ефективності лікування туберкульозу (ТБ) у медичних працівників (МП) Вінницької області в 2007 - 2015 рр. Проаналізовано результати лікування 131 хворого на ТБ МП. У дослідженні взяли участь лише МП лікувально-профілактичних закладів Вінницької області, котрі захворіли на ТБ протягом 9-річного періоду. На підставі даних офіційної документації (історії хвороби, звітні форми) визначено схеми, строки та наслідки лікування МП. У середньому захворюваність на ТБ МП регіону за 9-річний період дослідження становила 48,7 на 100 тис. МП. Легеневий ТБ діагностовано у 115 (87,8 %), а позалегеневий - у 16 (12,2 %) МП. Бактеріовиділення виявлено за методом мікроскопії мазка мокротиння у 43 (37,4 %) пацієнтів із легеневими формами ТБ, а за культуральним - у 57 (49,6 %). У 100 пацієнтів вперше діагностовано ТБ легень без ознак резистентності до протитуберкульозних препаратів. Із них у 56 (56,0 %) осіб процес у легенях супроводжувався бактеріовиділенням, а у 42 (42,0 %) - деструкцією легеневої паренхіми. Після завершення інтенсивної фази хіміотерапії (ІФХТ) бактеріовиділення припинилося у 46 (82,1 %) із 56 МП з МБТ+, а позитивна рентгенологічна динаміка спостерігалася у 90 (90,0 %). При цьому у 4 (9,5 %) МП у цей період рубцювалися деструкції в легенях. Результати ІФХТ у МП та населення регіону були загалом ідентичними (p >> 0,05 для всіх випадків). Припинення бактеріовиділення у МП із ТБ після закінчення основного курсу хіміотерапії (ОКХТ) спостерігалося у 53 (94,6 %) із 56 осіб у середньому через (1,8 +- 0,3) міс від початку лікування. Загоєння деструктивних змін у легенях по закінченні ОКХТ відбулося у 41 (97,6 %) із 42 МП із деструктивним ТБ легень. При цьому середні терміни рубцювання деструкції в легенях становили (5,7 +- 0,7) міс. У 97,0 % випадків лікування МП виявилося ефективнішим, ніж населення регіону (82,4 %; p << 0,05). Висновки: результати ІФХТ у МП Вінницької області та населення регіону були загалом ідентичними, але при цьому рубцювалися деструкції в легенях МП у 2,3 разу частіше, ніж у населення області. Результати ОКХТ у МП та населення регіону були в цілому ідентичними, за винятком рубцювання деструкції в легеневій паренхімі, оскільки у МП результати були кращими (97,6 і 89,4 % відповідно). Ефективність лікування МП на момент завершення ОКХТ також виявилася вищою (97,0 і 82,4 % відповідно).
  Повний текст PDF - 1.083 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Литвинюк О.
  • Зайков С.
  • Тхоровський М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Литвинюк О. П. Ефективність лікування легеневого туберкульозу у медичних працівників Вінницької області / О. П. Литвинюк, С. В. Зайков, М. А. Тхоровський // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 4. - С. 54-58. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2017_4_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Литвинюк Оксана Петрівна (медичні науки)
  • Зайков Сергій Вікторович (медичні науки)
  • Тхоровський Михайло Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського