Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Корнага С. І. 
Механізм обміну кисню в живій природі та його порушення у хворих на мультирезистентний туберкульоз / С. І. Корнага, І. Т. П’ятночка, Н. В. Тхорик // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 3. - С. 68-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2017_3_12
Мета роботи - дослідити сатурацію крові киснем у хворих з уперше діагностованим мультирезистентним інфільтративним і дисемінованим туберкульозом легень (ТБЛ). Порівняльний аналіз сатурації крові киснем проводили у хворих з уперше діагностованим чутливим інфільтративним (46 хворих) і мультирезистентним (45) та відповідно у хворих на дисемінований чутливий (44) і мультирезистентний (45) ТБЛ. Хворі репрезентативні за віком, статтю і поширеністю специфічного процесу. Контрольну групу склали 37 здорових осіб корелятивного віку з хворими. Насичення артеріальної крові киснем визначали в лежачому положенні хворих за допомогою пульсоксимера "Ютасокси-201". Цифровий матеріал статистично обробляли з вирахуванням показника вірогідності. Порівняльний аналіз клінічних даних та насичення крові киснем у хворих з уперше діагностованим чутливим і мультирезистентним інфільтративним та дисемінованим ТБЛ засвідчив виразні вірогідні негативні зміни у разі мультирезистентності. Зокрема, констатовано більшу частоту деструкцій, катаральних виявів у легенях, патологічних змін у периферичній крові та порушення функції зовнішнього дихання і вірогідне зниження насичення крові киснем. Усе це є наслідком значно тяжчого перебігу захворювання і зниженого імунологічного статусу, зумовленого агресивністю мікобактерій мультирезистентного туберкульозу. Висновки: за останні роки спостерігаються негативні зміни в клінічному перебігу у хворих з уперше діагностованим інфільтративним та дисемінованим, передусім мультирезистентним, ТБЛ. У них частіше спостерігалися поширені деструктивні процеси в легенях, що зумовило виразну клінічну картину захворювання, значніші порушення функції зовнішнього дихання та вірогідне зниження сатурації крові киснем. Це вимагає застосування комплексних адекватних патогенетичних засобів, спрямованих на підвищення насичення крові киснем і як наслідок - підвищення ефективності лікування.
  Повний текст PDF - 919.77 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Корнага С.
  • П’ятночка І.
  • Тхорик Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Корнага С. І. Механізм обміну кисню в живій природі та його порушення у хворих на мультирезистентний туберкульоз / С. І. Корнага, І. Т. П’ятночка, Н. В. Тхорик // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 3. - С. 68-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2017_3_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Корнага Світлана Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського