Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Стельмах О. М. 
Оцінка впровадження заходів з інфекційного контролю за туберкульозом станом на 01.01.2017 р. у протитуберкульозних закладах України / О. М. Стельмах, Я. С. Терлеєва // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 2. - С. 6-10. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2017_2_4
Протягом звітного періоду зросла якість організаційних та адміністративних заходів щодо інфекційного контролю (ІК) (планування, наявність розрахунків фінансового забезпечення та своєчасна подача їх розпоряднику коштів, розподіл потоків хворих). Керівництво ПТЗ активно сприяє розмежуванню зон ризику, обладнанню окремих блоків для медперсоналу поза межами зони високого ризику. Водночас не досягнуто рівня, встановленого Стандартом щодо низки критеріїв якості ІК (індикаторів) стосовно заходів індивіду захисту органів дихання (частка ПТЗ де використовують респіратори в зонах високого ризику під час процедур високого ризику; охоплення медпрацівників тестуванням на щільність прилягання респіратора). Брак щорічної оцінки ефективності роботи вентиляційних систем та коштів для їх енергозабезпечення є головною причиною приниження їх ролі щодо заходів контролю за станом повітря у закритих приміщеннях. Лише у 5 областях України завдяки зусиллям керівників ПТЗ досягнуто належного забезпечення зон високого ризику бактерицидними екранованими лампами УФО (де, крім ламп, поставлених централізовано, решту було закуплено за кошти місцевого бюджету). Не завершено у низці закладів ПТЗ розробку СОПів, що також належить до недоліків реалізації адміністративних заходів. Розпорядники коштів (структурні підрозділи з питань охорони здоров'я обласних та Київської міської державних адміністрацій) не забезпечують запланованого рівня виділення коштів відповідно до потреби для реалізації заходів ІК (в 11 областях забезпеченість медпрацівників респіраторами не досягає 95 %, як вимагає Стандарт; не виділяють кошти на реконструкцію тубвідділень для розмежування зон ризику). Висока захворюваність серед контактних у осередках туберкульозу свідчить про недостатність організаційних та адміністративних заходів, недосконалість нормативних документів щодо врегулювання згаданої проблеми. Високий рівень захворюваності медичних працівників ПТЗ свідчить, що продовжують порушувати вимоги Стандарту щодо заходів ІК за туберкульозом, їх недотримання призводить до трансмісії туберкульозу в закладах.
  Повний текст PDF - 871.994 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Стельмах О.
  • Терлеєва Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Стельмах О. М. Оцінка впровадження заходів з інфекційного контролю за туберкульозом станом на 01.01.2017 р. у протитуберкульозних закладах України / О. М. Стельмах, Я. С. Терлеєва // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 2. - С. 6-10. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2017_2_4.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського