Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Корнага С. І. 
Епідеміологічна ситуація щодо мультирезистентного туберкульозу в Тернопільській області (2006–2015 рр.) / С. І. Корнага, І. Т. П’ятночка // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 4. - С. 103-108. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2016_4_15
Мета роботи - аналіз епідеміологічної ситуації щодо мультирезистентного туберкульозу (МРТБ) в області та окремо взятих районах і Тернополі, статистичний аналіз офіційних показників, що стосуються епідеміології МРТБ в Тернопільській області за 2006 - 2015 рр. Об'єкт для вивчення були 630 хворих на МРТБ легень (13 із них без постійного місця мешкання), які були на стаціонарному лікуванні в Тернопільському обласному протитуберкульозному диспансері за останніх 10 років. Структуру хворих відстежували за двома п'ятиріччями. Цифровий матеріал статистично обробляли з вирахуванням показника вірогідності. Серед 630-ти хворих на МРТБ легень переважали чоловіки (85,4 %), селяни (60,9 %), віком від 17-ти до 81-го року (в середньому (44,1 +- 3,18) року). В другому п'ятиріччі кількість пацієнтів зросла від 37,6 до 62,4 %. переважно за рахунок рецидивів (46,6 %) і вперше діагностованих (32,3 %) хворих, зокрема інфільтративної (50,2 %) та дисемінованої (36,6 %) форм туберкульозу легень. Ефективне лікування у першому п'ятиріччі констатовано лише у 9,3 %, у другому - у 24,9 % хворих, померли відповідно 18,6 та 13,5 % осіб. Низькі результати лікування хворих на МРТБ особливо непокоять, оскільки ефективність терапії є найважливішою ланкою у розриві епідемічного процесу зараження, а також запорукою зменшення захворюваності та смертності. Висновки: за останнє десятиріччя значно почастішали випадки захворювання на МРТБ у всіх районах Тернопільської області, переважно у хворих з рецидивами і у вперше діагностованих. Основними причинами цього є вкрай обмежений обсяг профілактичних заходів, пізнє виявлення хвороби і часто необгрунтоване короткочасне стаціонарне лікування без урахування характеру та особливостей специфічного процесу, а також недостатня санпросвітня робота серед населення і хворих.
  Повний текст PDF - 816.427 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Корнага С.
  • П’ятночка І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Корнага С. І. Епідеміологічна ситуація щодо мультирезистентного туберкульозу в Тернопільській області (2006–2015 рр.) / С. І. Корнага, І. Т. П’ятночка // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 4. - С. 103-108. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2016_4_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Корнага Світлана Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського