Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Петренко В. І. 
Порівняльна ефективність лікування хворих із ко-інфекцією мультирезистентний туберкульоз/ВІЛ залежно від вихідних результатів чутливості M. tuberculosis до фторхінолонових і/або аміноглікозидних препаратів / В. І. Петренко, О. В. Панасюк, Г. В. Радиш, Л. С. Ничипоренко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 1. - С. 18-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2016_1_6
Мета роботи - порівняти ефективність лікування хворих з ко-інфекцією мультирезистентний туберкульоз/ВІЛ залежно від вихідних результатів тесту медикаментозної чутливості (ТМЧ) мікобактерій туберкульозу до фторхінолонів і/або аміноглікозидів, а також інших протитуберкульозних препаратів II ряду. У контрольованому дослідженні, яке включало 96 ВІЛ-інфікованих хворих з діагностованим мультирезистентним туберкульозом (МРТБ), вивчали результати комплексного лікування за завершення основного курсу антимікобактеріальної терапії (АМБТ), зокрема на тлі антиретровірусної терапії (APT). Хворих було розподілено по 24 особи на 4 групи (ідентичні за МРТБ і ВІЛ): I - хворі, в яких зберігалася чутливість мікобактерій туберкульозу (МБТ) до офлоксацину та аміноглікозидів; II - пацієнти, в яких не було результатів ТМЧ до протитуберкульозних препаратів (ПТП) II ряду; III - хворі, в яких, крім МРТБ, діагностований туберкульоз з розширеною резистентністю (РРТБ); IV - хворі, в яких діагностовано резистентність до фторхінолонів або аміноглікозидів. Лікування туберкульозу (ТБ) досягається в 75,0 % випадків МРТБ/ВІЛ (I група), що на 29,2 і 37,5 % більше, ніж у хворих IV і III груп відповідно (p << 0,05). Помер один (4,2 %) хворий I групи, що на 25,0, 33,3 і 33,3 % менше у порівнянні відповідно з хворими II, III та IV груп (p << 0,05). Така різниця зумовлена тим, що пацієнти I групи одержували адекватну АМБТ з самого початку без подальшої корекції, у хворих III і IV груп була затримка з адекватною АМБТ в середньому на 2 міс або зовсім не було результату ТМЧ до ПТП II ряду (II група хворих). Висновки: затримка або відсутність результатів ТМЧ мікобактерій туберкульозу до фторхінолонів і/або аміноглікозидів у ВІЛ-інфікованих хворих з мультирезистентним туберкульозом на 29,2 - 37,5 % знижує ефективність лікування.
  Повний текст PDF - 654.882 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Петренко В.
  • Панасюк О.
  • Радиш Г.
  • Ничипоренко Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Петренко В. І. Порівняльна ефективність лікування хворих із ко-інфекцією мультирезистентний туберкульоз/ВІЛ залежно від вихідних результатів чутливості M. tuberculosis до фторхінолонових і/або аміноглікозидних препаратів / В. І. Петренко, О. В. Панасюк, Г. В. Радиш, Л. С. Ничипоренко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 1. - С. 18-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2016_1_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Петренко Василь Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського