Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Шупер С. В. 
Нітрозивний стрес у пацієнтів із поєднанням хронічного обструктивного захворювання легень та ішемічної хвороби серця / С. В. Шупер // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 3. - С. 73-78. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2015_3_17
Мета роботи - визначення стану метаболітів азоту оксиду (NOx) у пацієнтів із поєднанням хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) та ішемічної хвороби серця. Поширення ХОЗЛ та часте його поєднання з ішемічною хворобою серця (ІХС) диктує потребу в ретельному вивченні патогенетичних ланок такої асоціації для ефективнішого лікування. Сучасним напрямом досліджень є визначення вмісту метаболітів азоту оксиду з урахуванням особливостей продукції та його дії у разі хронічного системного запалення в організмі хворих із такою коморбідністю. У дослідженні взяли участь 37 хворих (середній вік (<$E54,4~symbol С~3,1>) року) із загостренням ХОЗЛ (клінічна група B, GOLD II) у поєднанні з ІХС - основна група, 23 із загостренням ХОЗЛ (I група порівняння) та 29 - із ІХС та стабільною стенокардією напруження (II група порівняння). У всіх хворих визначали рівні NOx (стабільних метаболітів азоту оксиду) у сироватці крові та конденсаті вологи видихнутого повітря (КВВП) відповідно до описаних методик. Порушення метаболізму азоту оксиду у пацієнтів із поєднанням ХОЗЛ та ІХС, а також із ХОЗЛ мали системний характер і наростати зі збільшенням ступеня легеневої недостатності (ЛН) та тяжкістю ендобронхіту. Висновки: підвищення концентрації метаболітів азоту оксиду у хворих на ХОЗЛ, поєднане з ІХС, а також у пацієнтів із ХОЗЛ можна розглядати як вияви нітрозивного стресу, який є одним зі складових оксидативного стресу. У пацієнтів із поєднанням ХОЗЛ та ІХС вміст метаболітів азоту оксиду у сироватці крові та КВВП був найвищим. Це можна трактувати як наслідок найвиразнішого системного запалення, що підтверджує тяжчі вияви обох захворювань у хворих із таким поєднанням. Зменшення активності запалення є важливим моментом пригнічення нітрозивного стресу. Тому лікування пацієнтів із вказаною коморбідністю потрібно проводити із залученням препаратів, що мають протиішемічні й антиоксидантні властивості.
  Повний текст PDF - 127.656 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шупер С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шупер С. В. Нітрозивний стрес у пацієнтів із поєднанням хронічного обструктивного захворювання легень та ішемічної хвороби серця / С. В. Шупер // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 3. - С. 73-78. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2015_3_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шупер Сергій Вікторович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського