Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Загута Ю. Б. 
Вплив Ретаболілу на гематологічні і біохімічні показники хворих з ко-­інфекцією туберкульоз/ВІЛ / Ю. Б. Загута // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2014. - № 1. - С. 33-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2014_1_8
Мета роботи - вивчити вплив Ретаболілу на гематологічні й біохімічні показники у хворих з ко-інфекцією туберкульоз/ВІЛ (ТБ/ВІЛ). В 1-шу групу увійшло 20 хворих з різними клінічними формами вперше діагностованого ТБ легень I категорії в поєднанні з ВІЛ-інфекцією, в 2-гу - 31 хворий з аналогічними формами ТБ. Хворі 1-ї групи одержували тільки стандартизовану антимікобактеріальну терапію, хворим 2-ї в комплекс лікування додатково вводили Ретаболіл за такою методикою: під час госпіталізації на початку інтенсивної фази лікування по 50 мг внутрішньом'язово раз на 2 тиж. Курс лікування тривав 2 міс. Оцінено клінічні симптоми, дані загального аналізу крові та біохімічні показники крові: рівні загального білка, білірубіну, АсАТ, АтАТ, глюкози, сечовини, креатиніну, результати тимолової проби. У 2-й групі після лікування спостерігалося значніше підвищення рівнів гемоглобіну й еритроцитів. У хворих 1-ї групи після лікування відбулося вірогідне підвищення концентрації білірубіну і залишилися практично незмінними рівні трансаміназ, що можна пояснити негативним впливом антимікобактеріальної терапії на функцію печінки (посилення цитолізу і холестазу). У хворих 2-ї групи концентрація білірубіну теж підвищилася у порівнянні з показником до лікування, проте рівень АсАТ знизився. Також значніше знизився вміст сечовини і креатнніну. У хворих 2-ї групи удвічі рідше спостерігалися токсичні побічні реакції на антимікобактеріальні препарати. Цитопротекторні властивості Ретаболілу відносно побічних реакцій хіміотерапії можна пояснити підвищенням білковосинтетичної функції печінки, антиоксидативної активності, поліпшенням енергетичного статусу клітин, мембранного транспорту та структури мембран, що не могло не позначитися і на гепатопротекторному ефекті, особливо детоксикаційних можливостях печінки. Висновки: у хворих з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ наявні значні гематологічні і біохімічні розлади, насамперед анемія, зниження рівня загального білка плазми, підвищення рівня сироваткових трансаміназ, а також тимолової проби, що свідчить про незадовільний функціональний стан паренхіми печінки, підвищений вміст сечовини і креатиніну в крові, тобто про посилення розпаду білків у організмі. Введення в стандартизовану антимікобактеріальну терапію хворих з ко-інфекцією Ретаболілу сприяє значному зменшенню виявів анемії, вірогідному підвищенню вмісту загального білка з одночасним зниженням рівнів сечовини і креатиніну, що свідчить про посилення процесів білкового анаболізму. Ретаболіл також сприяє покращанню окремих показників функціонального стану печінки (зниження рівня АсАТ) на тлі ослаблення токсичних виявів побічних реакцій на антимікобактеріальні препарати.
  Повний текст PDF - 149.889 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Загута Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Загута Ю. Б. Вплив Ретаболілу на гематологічні і біохімічні показники хворих з ко-­інфекцією туберкульоз/ВІЛ / Ю. Б. Загута // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2014. - № 1. - С. 33-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2014_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Загута Юлія Борисівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського