Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Бількевич Н. А. 
Деякі маркери ендогенної інтоксикації при негоспітальній пнeвмонії: значення для клінічного застосування / Н. А. Бількевич // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2013. - № 1. - С. 57-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2013_1_12
Мета роботи - дослідити лабораторні показники токсемії й ендотоксикозу у хворих з різним перебігом негоспітальної пневмонії (НП) для оцінки їх діагностичного значення та розробки об'єктивних критеріїв тяжкості патологічного процесу. Обстежено 175 стаціонарних хворих з НП I - III клінічних груп. Показники ендогенної інтоксикації досліджували у групах пацієнтів, розподілених згідно з клінічними групами НП, що відповідало тяжкості хвороби, а також у підгрупах пацієнтів III групи з неускладненим та ускладненим перебігом НП. Контрольну групу склали 63 здорові особи. Вивчено вміст у сироватці крові хворих молекул середньої маси (МСМ254 та МСМ280), лейкоцитарний індекс інтоксикації, токсичність сироватки крові (ТК) за сім'яним тестом, антитоксичну резистентність еритроцитів та лейкоцитів (відповідно АРЕ та АРЛ) і сумарну токсичність крові й інтерстиціальної рідини (СТКІР). Виразність змін показників, що відображали нагромадження в крові пацієнтів токсичних речовин (токсемію), а саме ТК, МСМ254, прямо пропорційно залежала від тяжкості НП. При цьому різниця абсолютних значень ТК була вірогідною у всіх трьох групах, тоді як зростання МСМ254 було пропорційним до тяжкості пневмонії лише у хворих I та II груп. В осіб III групи, що відповідає тяжкому перебігу НП, не спостережено істотного збільшення показника у порівнянні з II групою (<$Eroman p ~>>~0,05>), проте зростав вміст у сироватці крові МСМ280 (<$Eroman p~<<~0,02>), який у I та II групах хворих не відрізнявся від норми. Співвідношення СТКІР/ТК в I та II групах пацієнтів вказувало на незначне нагромадження токсинів у інтерстиціальній рідині (відповідно 1,13 та 1,39), тоді як за тяжкого перебігу НП (III група) становило 1,68, що вказує на значну виразність ендотоксикозу. Пропорційно до тяжкості НП зменшувалися АРЕ й АРЛ, різниця абсолютних значень вірогідна у групах обстежених (<$Eroman p~<<~0,01~-~0,001>).
  Повний текст PDF - 171.407 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бількевич Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бількевич Н. А. Деякі маркери ендогенної інтоксикації при негоспітальній пнeвмонії: значення для клінічного застосування / Н. А. Бількевич // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2013. - № 1. - С. 57-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2013_1_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бількевич Наталія Антонівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського