Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Колоскова О. К. 
Особливості перебігу неускладненої позалікарняної пневмонії у дітей з урахуванням лейкоцитарних індексів крові / О. К. Колоскова, С. І. Тарнавська, О. О. Шахова, Н. І. Прунчак // Современная педиатрия. - 2019. - № 2. - С. 7-11. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2019_2_3
Мета роботи - покращити результати лікування дітей, хворих на позалікарняну пневмонію (ПП), шляхом вивчення діагностичної цінності лейкоцитарних індексів крові як маркерів ризику несприятливого перебігу захворювання. Проведено комплексне обстеження 72 дітей, хворих на ПП. З урахуванням середнього показника індексу зсуву лейкоцитів крові (ІЗЛК) діти були розподілені на дві клінічні групи. I групу склали 28 хворих на ПП дітей, у яких ІЗЛК дорівнював >>= 2,0 у.о. (середній вік - 7,8 +- 1,6 року, частка хлопчиків - 57,2 +- 3,6 %). До II групи ввійшли 44 дитини з ПП і показниками ІЗЛК << 2,0 у.о. (середній вік - 6,8 +- 1,1 року (p >> 0,05), частка хлопчиків - 59,1 +- 2,2 %, p >> 0,05). За основними клінічними характеристиками групи були порівнянними. Перебіг ПП у дітей I групи з виразним зсувом лейкоцитарної форми вліво (ІЗЛК >>= 2 у.о.) частіше асоціював з оцінкою важкості пневмонії >> 78 балів за шкалою PSI, ознаками вогнищево-зливної та сегментарної пневмонії на рентгенограмі, при цьому вірогідність тяжкого перебігу хвороби зростала у 2,5 разу. У представників I групи відзначали частіший розвиток ускладнень у вигляді ексудативного плевриту, вірогідність розвитку якого зростала у 3,4 разу. Незважаючи на відносно меншу частоту розвитку фебрильної лихоманки у I групі, вона мала триваліший перебіг, а у хворих частіше реєстрували прояви бронхообструктивного синдрому. Натомість у дітей із ПП та ІЗЛК << 2 у.о. частіше відмічали вогнищеві форми пневмонії на ренгенограмі, а гострий інфекційно-запальний процес частіше локалізувався на рівні верхніх дихальних шляхів у вигляді гнійного синуситу. Зроблено висновки, що за наявності виразного показника індексу інтоксикації (ІЗЛК >>= 2 у.о.) достовірно у 2,5 разу зростає вірогідність несприятливого перебігу ПП у дітей.
  Повний текст PDF - 98.824 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Колоскова О.
  • Тарнавська С.
  • Шахова О.
  • Прунчак Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Колоскова О. К. Особливості перебігу неускладненої позалікарняної пневмонії у дітей з урахуванням лейкоцитарних індексів крові / О. К. Колоскова, С. І. Тарнавська, О. О. Шахова, Н. І. Прунчак // Современная педиатрия. - 2019. - № 2. - С. 7-11. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2019_2_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Колоскова Олена Костянтинівна (медичні науки)
  • Тарнавська Світлана Іванівна (медичні науки)
  • Шахова Ольга Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського