Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Чернишова Л. І. 
Рекурентні респіраторні захворювання у дітей: алгоритм дій лікаря (лекція) / Л. І. Чернишова // Современная педиатрия. - 2018. - № 3. - С. 92-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2018_3_17
Респіраторні інфекції у світі займають перше місце серед усіх захворювань, 85 % цих інфекцій припадає на дитячий вік. Рекурентні респіраторні захворювання (RRD) - основна причина хвилювання батьків, звернення до лікаря, зменшення відвідувань дитячого садка і школи, госпіталізації. Імунодефіцит як причина RRD виявляється не більше ніж у 10 % дітей. Однією з провідних причин повторних респіраторних симптомів є алергія, за якої розроблено відповідну специфічну терапію. У 1,5 % дітей з RRD виявляються серйозні, але не імунні, порушення, більшість дітей - здорові. Вважається, що 6 - 10 епізодів ГРВІ на рік для деяких дітей необхідні, щоб сформувати імунітет проти різних респіраторних вірусів. До тригерних факторів RRD відносять відвідування організованих дошкільних колективів, пасивне тютюнокуріння, забрудненість повітря у містах. За даними ВООЗ, здоров'я людини, загальна резистентність до інфекцій на 60 % залежать від способу її життя, зокрема харчування, рухової активності, психоемоційного стану. Колонізаційну резистентність слизових оболонок забезпечує мікрофлора. На ранніх етапах життя мікробіота "виховує" імунну систему для боротьби з патогенами. Для підтримки мікрофлори використовуються пробіотики. Наведено результати метааналізів, які доводять можливість зменшення частоти та тривалості RRD у разі використання пробіотиків. Підкреслюється штамоспецифічний ефект пробіотичних бактерій. Для профілактики та(або) лікування респіраторних інфекцій розроблено та запатентовано пробіотик, який у Європі зареєстрований під назвою BIFIVIR, в Україні - FLUVIR. Мікроорганізми цього мультипробіотика підвищують Th1 - відповідь, яка, як відомо, забезпечує протимікробний та противірусний імунітет, і при цьому не тільки не стимулюють Th2-відповідь, але й знижують її, тобто зменшують алергізацію.
  Повний текст PDF - 123.203 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чернишова Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чернишова Л. І. Рекурентні респіраторні захворювання у дітей: алгоритм дій лікаря (лекція) / Л. І. Чернишова // Современная педиатрия. - 2018. - № 3. - С. 92-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2018_3_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чернишова Людмила Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського