Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Руденко Є. О. 
Особливості клінічної картини та сучасної діагностики трахеомаляції у дітей / Є. О. Руденко // Современная педиатрия. - 2018. - № 2. - С. 59-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2018_2_11
Мета роботи - оптимізація діагностики трахеомаляції у дітей на підставі вивчення клінічної картини та результатів інструментального обстеження. У дослідження включено 30 пацієнтів віком від 10 днів до 17 років (21,5 +- 7,3 міс) із первинною трахеомаляцією: ідіопатичною - у 30 % (9/30) пацієнтів, асоційованою з атрезією стравоходу - у 70 % (21/30) пацієнтів. Діагноз базувався на клінічних симптомах, анамнезі, даних трахеоскопії або відеофібротрахеоскопії, комп'ютерної томографії. Основними симптомами трахеомаляції були: стридор (63,3 %), кашель (53,3 %), задишка (53,3 %), рецидиви бронхіту та пневмонії (53,3 %), неможливість екстубації трахеї (50 %), напади задухи (50 %). При трахеоскопії та КТ визначали ступінь і механізм функціонального стенозу трахеї: пролабування передньої стінки трахеї, слабкість хрящового каркасу; розширення, гіпотонія і пролабування мембрани трахеї; комбінація обох механізмів. При ідіопатичній трахеомаляції перший механізм стенозу виявлено у 1 (11,1 %) пацієнта, другий - у 5 (55,5 %) пацієнтів і комбінація обох механізмів - у решти 3 (33,3 %) пацієнтів. У разі трахеомаляції, асоційованої з атрезією стравоходу, перший механізм стенозу визначено у 4 (19,1 %) пацієнтів, другий - у 7 (33,3 %) пацієнтів та комбінація обох варіантів - у 10 (47,6 %) пацієнтів. Найбільшу кількість склали пацієнти, що мали більший за 60 % ступінь обструкції трахеї, тобто III - IV (23/30, 76,7 %). Переважали пацієнти з III ступенем функціонального стенозу (20/30, 66,7 %). Зроблено висновки, що трахеомаляція є рідкісною та небезпечною для життя вадою розвитку і проявляється варіабельними за тяжкістю симптомами обструкції дихальних шляхів. Дихальні розлади пов'язані з функціональним стенозом трахеї внаслідок її нестабільності та патологічної рухливості. Поєднання сучасних ендоскопічних і променевих методів дослідження, зокрема динамічної відеофібротрахеоскопії та комп'ютерної томографії з контрастним підсиленням, є найбільш інформативним способом діагностики трахеомаляціїу дітей.
  Повний текст PDF - 195.935 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Руденко Є.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Руденко Є. О. Особливості клінічної картини та сучасної діагностики трахеомаляції у дітей / Є. О. Руденко // Современная педиатрия. - 2018. - № 2. - С. 59-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2018_2_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Руденко Євген Олегович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського