Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Семкович Я. В. 
Сучасний спосіб судинного доступу при критичних станах у дітей / Я. В. Семкович, М. Я. Семкович // Современная педиатрия. - 2017. - № 8. - С. 33-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2017_8_7
Забезпечення судинного доступу - основне завдання впродовж перших хвилин реанімації, проте це не повинно призвести до припинення натискань на грудну клітку або вентиляції. Судинний доступ полягає у катетеризації периферичної вени або внутрішньокісткового (інтраосального) простору. Європейська Рада з реанімації ще у 2005 р. рекомендувала запроваджувати у практику застосування внутрішньокісткового доступу (ВКД) у випадку здійснення реанімаційних заходів. У наступних переглядах Рекомендацій Європейської Ради з реанімації (2010 р., 2015 р.) також зазначається необхідність застосовувати ВКД під час проведення серцево-легеневої реанімації. Лікарю невідкладних станів слід застосовувати ВКД як корисну альтернативу периферійному венозному доступу. ВКД має усі переваги центрального венозного доступу, але виконується значно легше та швидше. Отже, у випадку зупинки кровообігу та дихання, а також декомпенсованого шоку, коли введення адреналіну та/або інфузійних розчинів є терапією першого вибору, найбільш відповідний судинний доступ - внутрішньокістковий. За умови, що техніку виконано з правилами асептики, ризик інфекційних ускладнень є дуже низьким. Однак ВКД має бути перехідним судинним доступом і видалятися якнайшвидше. Його використання ніколи не повинно перевищувати 24 г.
  Повний текст PDF - 115.278 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Семкович Я.
  • Семкович М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Семкович Я. В. Сучасний спосіб судинного доступу при критичних станах у дітей / Я. В. Семкович, М. Я. Семкович // Современная педиатрия. - 2017. - № 8. - С. 33-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2017_8_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Семкович Ярослав Васильович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського