Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Сюсюка В. Г. 
Стан регуляторних та адаптаційних процесів системи мати-плацента-плід. Оцінка параметрів кардіоритму плода / В. Г. Сюсюка // Современная педиатрия. - 2017. - № 3. - С. 128-131. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2017_3_22
Мета роботи - на підставі оцінки результатів кардіоінтервалографії надати характеристику параметрів варіабельності серцевого ритму матері та плода, а також їх взаємовпливу. Обстежено 56 вагітних у II і III триместрах. Оцінку варіабельності серцевого ритму вагітної та її плода проведено на фетальному моніторі "БЕБІ-Кард" (портативний електрокардіограф з функцією реєстрації та аналізу електрокардіограми плода та матері), який розроблено у лабораторії діагностичних систем Національного аерокосмічного університету "ХАІ-МЕДИКА" (м. Харків). Оцінку основних показників проведено відповідно до рекомендацій Робочої групи Європейської спілки кардіологів по вивченню варіабельності серцевого ритму (ВСР). Встановлено взаємозв'язок показників регуляції кардіоритму матері та плода. Позитивна кореляція мала місце між показниками, які характеризують сумарний показник варіабельності - SDNN і СV, а також загальною потужністю спектра та VLF. Домінування VLF-компоненту, виявлене у 92,86 % вагітних та у 94,64 % плодів, свідчить про переважання нейрогуморального механізму у регуляції серцевого ритму. Домінування низькочастотного піку - LF (судинного контуру) та HF (автономного контуру) встановлено лише у 1,79 і 5,36 % вагітних та у 3,57 і 1,79 % плодів відповідно. Аналіз варіабельності серцебиття плода не є самодостатнім методом діагностики його стану, однак наявність таких змін і зв'язків свідчить про взаємовплив механізмів регуляції гемодинаміки матері та плода, а саме нейрогуморальної ланки. Результати проведеного дослідження свідчать, що у переважної більшості вагітних (92,86 %) та їх плодів (94,64 %) стан вегетативного гомеостазу характеризується переважанням нейрогуморального впливу. Під час оцінки параметрів кардіоритму матері та плода встановлено позитивну кореляція між показниками, які характеризують сумарний показник варіабельності, а також загальну потужність спектра та VLF, що свідчить про взаємовплив механізмів регуляції гемодинаміки матері та плода.
  Повний текст PDF - 135.538 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сюсюка В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сюсюка В. Г. Стан регуляторних та адаптаційних процесів системи мати-плацента-плід. Оцінка параметрів кардіоритму плода / В. Г. Сюсюка // Современная педиатрия. - 2017. - № 3. - С. 128-131. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2017_3_22.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сюсюка Володимир Григорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського