Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Колоскова О. К. 
Оптимізація персоналізованої невідкладної терапії нападів бронхіальної астми фізичної напруги у школярів з альтернативними ацетиляторними фенотипами / О. К. Колоскова, Л. О. Безруков, Т. М. Білоус, С. І. Тарнавська // Современная педиатрия. - 2017. - № 3. - С. 91-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2017_3_15
Мета роботи - дослідити вплив характеру ацетиляторних процесів на особливості невідкладної терапії нападів бронхіальної астми (БА) у хворих шкільного віку з ознаками фенотипу астми фізичної напруги. Проведено комплексне клінічно-імунологічне обстеження I - II рівня 84 дітей, що страждають на ВА. Всім дітям визначали генетичний маркер - тип ацетилювання за допомогою методу В. М. Пребстинг - В. І. Гаврилова у модифікації Тимофеєвої. Сформовано дві клінічні групи: I - 41 дитина з ознаками фенотипу БА фізичної напруги (ФН), II - 43 хворих без бронхоспазму фізичного навантаження (БСФН). Встановлено, що у хворих із БАФН ризик збереження виразної обструкції бронхів на 3-й день лікування нападу астми був меншим у швидких ацетиляторів. У цьому випадку найбільш ефективною була стартова терапія нападу астми, що передбачала комбінацію системних глюкокортикостероїдів з <$E beta sub 2>-агоністами швидкої дії та/або похідними теофілінів за наявності швидкого ацетиляторного фенотипу. Натомість у хворих без ознак БСФН траплялася зворотна тенденція до збереження тяжкості нападу та необхідності призначення комбінованої терапії нападу за повільного ацетиляторного фенотипу. Висновки. У дітей з ознаками БА ФН невідкладна терапія нападів астми виявилася ефективнішою у хворих зі швидким ацетиляторним фенотипом, натомість у пацієнтів із БСФН - за наявності повільного ацетиляторного фенотипу.Мета роботи - дослідити вплив характеру ацетиляторних процесів на особливості невідкладної терапії нападів бронхіальної астми (БА) у хворих шкільного віку з ознаками фенотипу астми фізичної напруги. Проведено комплексне клінічно-імунологічне обстеження I - II рівня 84 дітей, що страждають на ВА. Всім дітям визначали генетичний маркер - тип ацетилювання за допомогою методу В. М. Пребстинг - В. І. Гаврилова у модифікації Тимофеєвої. Сформовано дві клінічні групи: I - 41 дитина з ознаками фенотипу БА фізичної напруги (ФН), II - 43 хворих без бронхоспазму фізичного навантаження (БСФН). Встановлено, що у хворих із БАФН ризик збереження виразної обструкції бронхів на 3-й день лікування нападу астми був меншим у швидких ацетиляторів. У цьому випадку найбільш ефективною була стартова терапія нападу астми, що передбачала комбінацію системних глюкокортикостероїдів з <$E beta sub 2>-агоністами швидкої дії та/або похідними теофілінів за наявності швидкого ацетиляторного фенотипу. Натомість у хворих без ознак БСФН траплялася зворотна тенденція до збереження тяжкості нападу та необхідності призначення комбінованої терапії нападу за повільного ацетиляторного фенотипу. Висновки. У дітей з ознаками БА ФН невідкладна терапія нападів астми виявилася ефективнішою у хворих зі швидким ацетиляторним фенотипом, натомість у пацієнтів із БСФН - за наявності повільного ацетиляторного фенотипу.
  Повний текст PDF - 132.707 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Колоскова О.
  • Безруков Л.
  • Білоус Т.
  • Тарнавська С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Колоскова О. К. Оптимізація персоналізованої невідкладної терапії нападів бронхіальної астми фізичної напруги у школярів з альтернативними ацетиляторними фенотипами / О. К. Колоскова, Л. О. Безруков, Т. М. Білоус, С. І. Тарнавська // Современная педиатрия. - 2017. - № 3. - С. 91-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2017_3_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Колоскова Олена Костянтинівна (медичні науки)
  • Безруков Леонід Олексійович (медичні науки)
  • Білоус Тетяна Михайлівна (медичні науки)
  • Тарнавська Світлана Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського