Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Кузьміна В. А. 
Вивчення ефективності впровадження програми профілактики основних стоматологічних захворювань у вагітних / В. А. Кузьміна, І. І. Якубова // Современная педиатрия. - 2017. - № 1. - С. 110-116 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2017_1_18
Зазначено, що жінки під час вагітності перебувають у групі ризику виникнення основних стоматологічних захворювань - карієсу зубів і запалення тканин пародонта. Дані патологічні процеси становлять небезпеку не лише для порожнини рота й організму жінки в цілому, але й для її майбутньої дитини. Тому актуальним є диспансерне спостереження за вагітними у стоматолога з метою раннього виявлення чинників ризику виникнення стоматологічної патології, здійснення своєчасного обстеження, проведення професійної гігієни порожнини рота, профілактичних заходів і санації. Мета роботи - оцінка ефективності впровадження програми профілактики основних стоматологічних захворювань у вагітних. Під спостереженням знаходилося 67 вагітних жінок віком 18 - 34 років. Після обстеження та заповнення документації жінки були поділені на основну (ОГ, n = 34) і контрольну (КГ, n = 33) групи. В ОГ впроваджувалася програма профілактики основних стоматологічних захворювань, у КГ спостереження відбувалося за стандартною схемою. Під час первинного стоматологічного обстеження в ОГ інтенсивність карієсу склала 9,67 зуба, в КГ - 9,65 зуба. Наприкінці вагітності в ОГ значення показника КПВ зросло до 9,97 зуба, а в КГ - до 11,03 зуба. Індекс гігієни OHI-S на початку спостереження склав в ОГ 1,79 бала, у КГ - 1,76 бала. Наприкінці вагітності в ОГ спостерігалося достовірне зменшення значення індексу гігієни до 1,06 бала, а в КГ показники підвищилися та склали 2,08 бала. В ОГ на початку дослідження показники РМА становили 20,45 %, а в КГ - 18,72 %. Наприкінці вагітності показники РМА мали тенденцію до зниження в ОГ 11,68 %, а в КГ підвищилися до 25,34 %. У результаті проведення програми профілактики основних стоматологічних захворювань у вагітних відбулося зниження приросту карієсу зубів у 5,1 разу, вдвічі поліпшився стан гігієни порожнини рота та в 2,2 разу тканин пародонта у порівнянні з аналогічними показниками у вагітних, яких спостерігали за стандартною схемою.
  Повний текст PDF - 614.947 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кузьміна В.
  • Якубова І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кузьміна В. А. Вивчення ефективності впровадження програми профілактики основних стоматологічних захворювань у вагітних / В. А. Кузьміна, І. І. Якубова // Современная педиатрия. - 2017. - № 1. - С. 110-116 . - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2017_1_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кузьміна Вікторія Анатоліївна (медичні науки)
  • Якубова Інесса Ігорівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського