Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Яблонь О. С. 
Особливості перебігу затяжних жовтяниць новонароджених та можливості їх медикаментозної корекції / О. С. Яблонь, Н. В. Заїчко, О. Г. Мазур // Современная педиатрия. - 2017. - № 1. - С. 46-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2017_1_10
Мета роботи - вивчити особливості перебігу затяжних жовтяниць (ЗЖ) новонароджених і можливості медикаментозної корекції препаратом на основі урсодезоксихолевої кислоти (УДХК). Обстежено 42 дитини (29 хлопчиків і 13 дівчаток) із ЗЖ новонароджених. До основної групи ввійшло 22 дітей, які в комплексному лікуванні одержували препарат УДХК. Групу порівняння склали 20 дітей, які одержували лише базисне лікування - фототерапію. Ефективність проведеного лікування оцінено за біохімічними показниками крові (загальний білірубін і його фракції, печінкові трансамінази), рівень альфа-фетопротеїну (АФП), епідермального фактору росту (ЕФР) сироватки крові визначено за допомогою імуноферментного методу. Всі діти народилися доношеними. Середній вік під час госпіталізації дітей основної групи склав 20,8 +- 1,9 доби, групи порівняння - 22 +- 1,5 доби. В основній групі непрямий білірубін був вищим на 35 мкмоль/л, але достовірних відмінностей між групами за рівнем непрямого білірубіну на початку лікування не було - 286 +- 14,3 і 250 +- 16,4 мкмоль/л відповідно. Середні показники непрямого білірубіну після проведеного курсу лікування достовірно зменшилися в обох групах, водночас в основній групі зниження сягало 49 %, в групі порівняння зниження білірубіну було на 30 %. Також відмічались ознаки неонатального холестазу: у кожної п'ятої дитини підвищені рівні прямого білірубіну, у кожної третьої дитини підвищені рівні печінкових трансаміназ. У дітей, залучених у дослідження, показники АФП і ЕФР були підвищеними і достовірно не відрізнялись: АФП в основній групі був 834 +- 28 нг/мл, у групі порівняння - 809 +- 26 нг/мл; ЕФР в основній групі - 651 +- 57,2 нг/мл, у групі порівняння - 714 +- 27 нг/мл. У дітей, які одержували в комплексному лікуванні препарат УДХК (Укрлів суспензія), відбувалось достовірне зниження, в середньому на 50 %, показників АФП і ЕФР сироватки крові. Зроблено висновки, що застосування препарату УДХК у дітей із ЗЖ та/або ознаками неонатального холестазу скорочує тривалість жовтяничного забарвлення, призводить до більш швидкого зниження загального білірубіну (у 1,3 разу) та показників АФП і ЕФР сироватки крові на 50 %, а також скорочення часу перебування в стаціонарі на 3 доби.
  Повний текст PDF - 614.696 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Яблонь О.
  • Заїчко Н.
  • Мазур О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Яблонь О. С. Особливості перебігу затяжних жовтяниць новонароджених та можливості їх медикаментозної корекції / О. С. Яблонь, Н. В. Заїчко, О. Г. Мазур // Современная педиатрия. - 2017. - № 1. - С. 46-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2017_1_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Яблонь Ольга Степанівна (медичні науки)
  • Мазур Олена Геннадіївна (медичні науки)
  • Мазур Оксана Геннадіївна (політичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського