Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Бережний В. В. 
Диференційний підхід у лікуванні хронічних запорів у дітей із природженими вадами розвитку кишечника / В. В. Бережний, В. Г. Козачук, В. Ф. Рибальченко // Современная педиатрия. - 2016. - № 8. - С. 103-110. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2016_8_21
Мета роботи - вивчити клінічну ефективність препарату медулак у комплексній терапії хронічних запорів (ХЗ) у дітей, які виникли на тлі природженої вади розвитку товстого кишечника. Проведено клінічне дослідження 30 дітей із ХЗ, які виникли на тлі природженої вади розвитку кишечника. Середній вік пацієнтів склав 7,5 +- 2,1 року. Діагноз верифіковано на підставі даних анамнезу, скарг хворого, клінічного огляду, пальцевого дослідження прямої кишки, лабораторних методів, ультразвукового сканування органів черевної порожнини, іригографії. Пацієнти у комплексній терапії одержували препарат медулак. Контроль ефективності терапії здійснювався на 15-й і 30-й день лікування. За результатами іригографії ознаки доліхоколон виявлено у 10 пацієнтів, мегадоліхоколон - у 6, мегаколон - у 3, доліхоколон + синдром Пайра - у 3, мегаколон + синдром Пайра - у 2, доліхоколон + мегаректум - у 2, мегадоліхосігми - у однієї дитини. До лікування у дітей поряд із шлунково-кишковими розладами спостерігалися дерматоінтерстиціальні та вегетативні прояви. Під час спостереження у більшості дітей виявлено порушення кишкової мікробіоти. За результатами копрологічного дослідження у 26 дітей відзначалося недостатнє перетравлення білків, жирів і вуглеводів. У ході лікуванням медулаком позитивна клінічна динаміка спостерігалася у всіх пацієнтів. На 15-й день терапії у половини хворих були відсутні будь-які клінічні симптоми запору. Позитивний клінічний ефект був у переважної більшості дітей. Зроблено висновки, що включення в комплексну терапію ХЗ у дітей із природженими вадами товстого кишечника препарату медулак має добру терапевтичну ефективність, поліпшує характер випорожнень, сприяє стимулюванню моторики кишечника, нормалізує його мікробіоценоз і запобігає ускладненням, що надає можливість рекомендувати його застосування у практичній діяльності педіатрів, лікарів загальної практики - сімейних лікарів і дитячих хірургів.
  Повний текст PDF - 586.375 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бережний В.
  • Козачук В.
  • Рибальченко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бережний В. В. Диференційний підхід у лікуванні хронічних запорів у дітей із природженими вадами розвитку кишечника / В. В. Бережний, В. Г. Козачук, В. Ф. Рибальченко // Современная педиатрия. - 2016. - № 8. - С. 103-110. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2016_8_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бережний Вячеслав Володимирович (1938–) (медичні науки)
  • Козачук Валентина Григорівна (медичні науки)
  • Рибальченко Василь Федорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського