Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Боброва В. І. 
Гастроінтестинальна гіперреактивність та її значення у формуванні хронічного алергічного гастриту у дітей / В. І. Боброва, Т. А. Богданова // Современная педиатрия. - 2016. - № 1. - С. 127-130. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2016_1_26
Мета роботи - визначити клініко-патогенетичну роль гастроінтестинальної гіперреактивності (ГІГР) у формуванні та хронізації алергічного гастриту у дітей. Під спостереженням було 82 дитини віком від 6 до 16 років. Для верифікації діагнозу всім дітям проведено ендоскопічне дослідження верхніх відділів травного каналу, інтрагастральну рН-метрію. Для підтверждення атопічного генезу захворювання визначено рівень загального IgE у сироватці крові за допомогою імуноферментного методу. У більшості (92,7 +- 2,9 %) обстежених ранні симптоми ГІГР діагностовано у першому півріччі життя. У ранньому віці ГІГР проявлялася підвищеною функціональною реакцією органів гастроінтестинальної системи - порушенням травної та моторно-евакуаторної функції шлунково-кишкового тракту (ШКТ) та ознаками алергічного дерматиту. У дітей старшого віку ГІГР трансформувалася в алергічний гастрит, для якого характерними були деструктивні зміни слизової оболонки шлунка (СОШ), підвищена продукція соляної кислоти, порушення моторики ШКТ, переважно у вигляді дуоденогастрального рефлюкса. Визначальними факторами формування алергічного запалення слід вважати обтяжену спадковість як щодо гастроентерологічної, так і алергічної патології, порушення фізіологічного графіку вигодовування та харчування дітей вже з перших днів життя. Характерною особливістю перебігу гастроентерологічного захворювання у пацієнтів з ГІГР була відсутність сезонних загострень, виразний біль у правому підребер'ї, відрижка та метеоризм на тлі деструктивних змін СОШ. Зроблено висновки, що виявлена специфічна клінічна симптоматика є патогномонічною для дітей з ГІГР і надає можливість запідозрити алергічні зміни СОШ вже на етапі клінічного огляду дитини. Встановлені особливості формування ГІГР нададуть можливість розробити диференційований підхід до лікування хронічного алергічного гастриту у дітей.
  Повний текст PDF - 115.21 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Боброва В.
  • Богданова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Боброва В. І. Гастроінтестинальна гіперреактивність та її значення у формуванні хронічного алергічного гастриту у дітей / В. І. Боброва, Т. А. Богданова // Современная педиатрия. - 2016. - № 1. - С. 127-130. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2016_1_26.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Боброва Віра Іванівна (медичні науки)
  • Боброва Валентина Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського