Наукова періодика України Сучасна педіатрія. Україна


Токарчук Н. І. 
Аналіз показників фіброзоутворення при пієлонефриті на тлі міхурово-сечовідного рефлюксу у дітей раннього віку / Н. І. Токарчук, І. В. Одарчук, Н. В. Заїчко // Современная педиатрия. - 2015. - № 6. - С. 93-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2015_6_24
Мета роботи - визначення рівнів галектину-3 і TGF-<$E beta>1, як маркерів фіброзоутворення, у дітей раннього віку, хворих на пієлонефрит на тлі міхурово-сечовідного рефлюксу (МСР). Обстежено 55 дітей раннього віку, хворих на пієлонефрит. Першу підгрупу склали 28 дітей з пієлонефритом без ознак МСР (первинний пієлонефрит (ППН)), другу підгрупу - 27 дітей з пієлонефритом на тлі МСР (вторинний пієлонефрит (ВПН)). Контрольну групу склали 24 практично здорові дитини. Вміст TGF-<$E beta>1 і галектину-3 визначено за допомогою імуноферментного методу (ELISA). Плазмова концентрація TGF-<$E beta>1 і галектину-3 є достовірно вищою у дітей із пієлонефритом на тлі МСР, ніж у малюків із ППН, що вказує на можливе фіброзоутворення у нирках. Зі збільшенням тривалості пієлонефриту підвищувались рівні профібротичних показників. За ВПН у більшості дітей (81,4 %) встановлено зменшення товщини паренхіми нирок за даними показників ренально-кортикального індексу, що свідчить про можливість зниження функціональної здатності нирок. Висока чутливість (TGF-<$E beta>1 - 85 %, галектин-3 - 92 %) і специфічність (TGF-<$E beta>1 - 67 %, галектин-3 - 82 %) обох показників за пієлонефриту на тлі МСР вказує на необхідність їх визначення як маркерів раннього фіброзоутворення.
  Повний текст PDF - 244.248 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Токарчук Н.
  • Одарчук І.
  • Заїчко Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Токарчук Н. І. Аналіз показників фіброзоутворення при пієлонефриті на тлі міхурово-сечовідного рефлюксу у дітей раннього віку / Н. І. Токарчук, І. В. Одарчук, Н. В. Заїчко // Современная педиатрия. - 2015. - № 6. - С. 93-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2015_6_24.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Токарчук Надія Іванівна (медичні науки)
  • Одарчук Ірина Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського