Наукова періодика України Сучасна гастроентерологія


Левченко А. Р. 
Роль запалення та протизапальної терапії при синдромі подразненого кишечника (огляд та результати власного дослідження) / А. Р. Левченко // Сучасна гастроентерологія. - 2019. - № 1. - С. 113-118. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2019_1_16
Наведено сучасні дані щодо патогенетичної ролі запалення слизової оболонки кишечника за синдрому подразненого кишечника (СПК). Показано, що у разі деяких субтипів СПК, особливо за постінфекційного СПК, запалення може відігравати ключову роль у розвитку слабоінтенсивної запальної реакції та появі симптоматики. У виникненні такого запалення важливе значення мають опасисті клітини, дисфункція кишкового бар'єра, кишкові патогени і генетична схильність. У хворих із СПК запальний процес може бути складовою патогенезу захворювання, що потребує вивчення. Патогенетичне лікування СПК може передбачати застосування протизапальних засобів, таких як месалазин, кетотифен і кромоглікат натрію, стероїди, омалізумаб. Проведене дослідження продемонструвало, що додаткове до стандартної базисної терапії призначення монтелукасту в комбінації з хіфенадином підвищувало ефективність лікування хворих із СПК із супутніми алергійними захворюваннями, особливо у разі СПК із діареєю, зокрема, зменшувало як алергійні, так і гастроентерологічні вияви, статистично значущо знижувало інтенсивність больового та діарейного синдрому, а також підвищувало показники загального стану здоров'я, життєвої активності та фізичного стану пацієнтів. Це відбувалось завдяки тому, що комбінація зазначених препаратів блокує медіатори запалення, які містяться в опасистих клітинах, та, окрім протисвербіжної та десенсибілізувальної дії, знімає або послаблює констрикторний і спазмувальний вплив гістаміну на гладенькі м'язи кишечника. Хіфенадип має помірний протисеротоніновий ефект, що, враховуючи патофізіологічні механізми, має важливе значення за СПК. Тому використання комбінації антилейкотрієнових і антигістамінних препаратів разом з базисною терапією у пацієнтів із СПК, котрі мають супутні алергійні захворювання, надає позитивний клінічний і лабораторний результат, проте потребує додаткового вивчення.
  Повний текст PDF - 1.48 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Левченко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Левченко А. Р. Роль запалення та протизапальної терапії при синдромі подразненого кишечника (огляд та результати власного дослідження) / А. Р. Левченко // Сучасна гастроентерологія. - 2019. - № 1. - С. 113-118. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2019_1_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Левченко Анастасія Романівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського