Наукова періодика України Сучасна гастроентерологія


Лісецька І. С. 
Зміни мікрокристалізації ротової рідини в динаміці лікування катарального гінгівіту в підлітків з хронічним гастродуоденітом / І. С. Лісецька, М. М. Рожко // Сучасна гастроентерологія. - 2018. - № 5. - С. 30-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2018_5_7
Мета роботи - вивчити зміни мікрокристалізації слини у підлітків з хронічним гастродуоденітом (ХГ) у процесі комплексного лікування генералізованого катарального гінгівіту (КГ). Вивчено тип мікрокристалізації у 63 підлітків віком від 12 до 18 років, яких було розподілено на 2 групи: в основну групу було залучено 38 підлітків з КГ на тлі ХГ, в групу порівняння - 25 підлітків з КГ без та групи порівняння було розподілено на підгрупи А та Б. Особам підгруп IА і IIА призначали комбінований рослинний протимікробний препарат стоматофіт у вигляді полоскань 15 % водним розчином, аплікації на слизову оболонку ясен та введення в міжзубні проміжки дентагеля. Для загального лікування всередину призначали пробіотик йогурт. Для місцевого медикаментозного лікування хворих підгруп IБ і IIБ використовували зрошення ясен 0,05 % розчином хлоргексидину біглюконату, ротові ванночки настоями трав (ромашка, календула), аплікації на слизову оболонку ясен та введення в міжзубні проміжки мазі мефенат. Дослідження мінералізувальної функції слини з визначенням типу кристалізації проводили за методикою П. А. Леуса в модифікації Л. А. Дубровіної (1989). Встановлено, що в основній групі виявляється переважно II та III тип кристалізації, в групі порівняння - II тип, у ній було значно менше осіб з III типом у порівнянні з основною групою та більше осіб з I типом. Після лікування виявлено зменшення кількості осіб з III типом кристалізації і збільшення кількості осіб з I та II типом у всіх підгрупах, більш виражені зміни - у підлітків, які застосовували запропонований лікувально-профілактичний комплекс, що свідчить про його ефективність. Висновки: аналіз результатів дослідження мікрокристалізації ротової рідини виявив залежність типу кристалізації від загального стану організму, стоматологічного статусу і проведеного лікування та підтвердив ефективність запропонованого методу лікування КГ. Дослідження типу кристалізації ротової рідини може бути тестом для оцінки ефективності лікування та обірунтування профілактики КГ в підлітків.
  Повний текст PDF - 177.486 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лісецька І.
  • Рожко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лісецька І. С. Зміни мікрокристалізації ротової рідини в динаміці лікування катарального гінгівіту в підлітків з хронічним гастродуоденітом / І. С. Лісецька, М. М. Рожко // Сучасна гастроентерологія. - 2018. - № 5. - С. 30-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2018_5_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лісецька Ірина Сергіївна (медичні науки)
  • Рожко Микола Михайлович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського