Наукова періодика України Сучасна гастроентерологія


Синельник В. П. 
Рівень апеліну в сироватці крові ліквідаторів аварії на ЧАЕС, хворих на гіпертонічну хворобу та гіпертонічну хворобу у поєднанні з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, в динаміці лікування / В. П. Синельник // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 3. - С. 25-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2017_3_6
Мета роботи - вивчити рівень апеліну в сироватці крові ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС), хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) та ГХ у поєднанні з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ), до і після лікування. Обстежено 105 ліквідаторів аварії на ЧАЕС віком від 46 до 71 року (середній вік - (57,5 +- 0,8) року). Серед обстежених переважали чоловіки (89 (84,8 %)). Пацієнтів було розподілено на 2 групи: до 1-ї групи було залучено 53 хворих на ГХ, до 2-ї - 52 хворих на ГХ із супутньою ГЕРХ. Кожну групу було розподілео залежно від терапії на підгрупи: 1А (23 чоловіки і 4 жінки) та 2А (22 чоловіки та 4 жінки) підгрупи, які одержали стандартну терапію, 1Б (22 чоловіки та 4 жінки) і 2Б (22 чоловіки та 4 жінки) підгрупи, яким додатково до стандартної терапії призначили актовегін у дозі 200 мг внутрішньовенно. До контрольної групи було залучено 20 практично здорових осіб, котрі за співвідношенням статей та віком відповідали 1-й та 2-й групам. Визначали рівень апеліну в сироватці крові за допомогою методу імуноферментного аналізу до лікування та через 3 міс. Усі пацієнти проходили стаціонарне обстеження і лікування за умов терапевтичного відділення обласного клінічного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення м. Харків протягом 2016 р. Рівень апеліну в контрольній групі був статистично значущо нижчим, ніж у хворих на ГХ та на ГХ з супутньою ГЕРХ як в цілому, так і залежно від статі. У хворих на ГХ через 3 міс після стандартного лікування досліджуваний показник дещо знизився, але статистично значущо не відрізнявся від показника до лікування (<$Eroman p~symbol Г~0,05>). У хворих на ГХ, котрі одержували додатково актовегін, середній вміст апеліну статистично значущо знизився через 3 міс після лікування (<$Eroman p~symbol Г~0,001>). У хворих на ГХ із супутньою ГЕРХ як після стандартного лікування, так і після терапії з додаванням актовегіну досліджуваний показник також статистично значущо знизився (<$Eroman p~symbol Г~0,001>) у порівнянні з вихідним значенням. Висновки: додавання до стандартної схеми актовегіну сприяло статистично значущому зменшенню рівня апеліну як у хворих на ГХ, так і на ГХ із супутньою ГЕРХ.
  Повний текст PDF - 1.331 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Синельник В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Синельник В. П. Рівень апеліну в сироватці крові ліквідаторів аварії на ЧАЕС, хворих на гіпертонічну хворобу та гіпертонічну хворобу у поєднанні з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, в динаміці лікування / В. П. Синельник // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 3. - С. 25-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2017_3_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Синельник Вікторія Петрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського