Наукова періодика України Прикарпатський вісник Наукового товариства імені Шевченка


Дельва І. І. 
Ефективність гідрохлориду амінофенилмасляної кислоти в лікуванні постінсультної втоми / І. І. Дельва // Прикарпатський вісник НТШ. Пульс. - 2019. - № 5. - С. 119-127. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pvntsh_pul_2019_5_21
Постінсультна втома (ПІВ) - розповсюджене ускладнення гострих порушень мозкового кровообігу (ГПМК). Потенційно ефективною групою препаратів фармакологічній корекції можуть бути психостимулювальні та ноотропні засоби. Мета роботи - дослідити ефективність гідрохлориду амінофенилмасляної кислоти (ГАК) в лікуванні ПІВ. У відкрите неконтрольоване дослідження було включено 29 пацієнтів з ПІВ. Використовувалися: багатомірна шкала для оцінки втоми (MFI-20), госпітальна шкала тривоги та депресії, шкала апатії Starkstein, Монреальська шкала оцінки когнітивних функцій, шкали Epworth. За часовими характеристиками, ПІВ умовно розподіляли на персистуючу та пізню ПІВ. Пацієнти приймали ГАК в дозі 250 мг тричі на добу, всередину протягом 6-ти тиж. Шеститижневий прийом ГАК достовірно не змінював компоненти ПІВ та усі досліджувані параметри, але достовірно зменшував кількість випадків глобальної ПІВ і частоту тривожних розладів, інтенсивність глобальної, психічної та мотиваційної ПіВ. Під час обстеження через 6 тиж після припинення прийому препарату усі вище наведені зміни, окрім зменшення частоти тривожних розладів, втрачали свою достовірність і поверталися до першопочаткових значень. Висновки: прийом ГАК протягом 6-ти тижневого періоду асоціюється зі зниженням частоти глобальної ПІВ та тривожних розладів, зі зниженням інтенсивності глобальної, психічної та мотиваційної ПІВ у пацієнтів з ПІВ, що виникла через 3 міс та пізніше після розвитку ГПМК. Призначення ГАК не впливає на кількісні та якісні показники ПІВ, що виникла в гострому періоді ГПМК, що може бути непрямим доказом патогенетичної відмінності ПІВ, залежно від часу її виникнення після ГПМК.
  Повний текст PDF - 389.04 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дельва І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дельва І. І. Ефективність гідрохлориду амінофенилмасляної кислоти в лікуванні постінсультної втоми / І. І. Дельва // Прикарпатський вісник НТШ. Пульс. - 2019. - № 5. - С. 119-127. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pvntsh_pul_2019_5_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дельва Ірина Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського