Наукова періодика України Прикарпатський вісник Наукового товариства імені Шевченка


Пюрик В. П. 
Значення променевих методів діагностики при плануванні дентальної імплантації і на етапах хірургічної реабілітації / В. П. Пюрик, Г. Б. Проць, Г. П. Ничипорчук // Прикарпатський вісник НТШ. Пульс. - 2014. - № 4. - С. 154-163. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pvntsh_pul_2014_4_19
Зазначено, що успіх лікування пацієнтів з використанням внутрішньокісткових дентальних імплантів залежить насамперед від ретельного планування та післяопераційного контролю. Мета дослідження - підвищити ефективність планування дентальної імплантації (ДІ) та хірургічної реабілітації хворих шляхом використання ортопантомографії та конусно-променевої комп'ютерної томографії (КПКТ). Обстежено 154 пацієнти віком 30 - 65 років з різними видами відсутності зубів, набутими дефектами та деформаціями коміркових відростків щелеп, які потребують як ДІ, так і передімплантаційної корекції форм і розмірів щелеп за допомогою методу реконструктивно-відновних операцій. 56 особам проведено ортопантомографію, 98 хворим - КПКТ на томографі Morita. Під час планування ДІ результати оброблено в програмі 3D One Volume Viewer. Проведено моніторинг ДІ на хірургічному, імплантаційному та ортопедичному етапах. Під час планування ДІ за допомогою методу КПКТ визначено позитивну імплантаційну спроможність беззубого сегменту щелепи у 64,7 % пацієнтів, що надала змогу провести дентальну операцію без використання кістково-пластичних операцій. За допомогою ортопантомографії на імплантаційному етапі у 91,6 % осіб встановлено високу якість остеоінтеграції, що надало можливість встановити формувачі ясен. 6,3 % пацієнтам, в яких спостерігалася середня якість остеоінтеграції були призначені препарати кальцію та імплантаційний етап продовжено до 9 міс. У 2,1 % хворих визначено низьку якість остеоінтеграції, що було підставою для видалення імплантів. Установлено, що КПКТ є високо-інформативною під час визначення імплантаційної спроможності беззубого сегменту щелепи та виявлення ускладнень ДІ, і малоінформативною під час визначення ступеня остеоінтеграції. Визначено, що ортопантомографія є високоінформативною на імплантаційному й ортопедичному етапах ДІ під час оцінки ступеня остеоінтеграції та визначенння щільності прилягання ортопедичної конструкції до ясенного краю.
  Повний текст PDF - 766.364 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пюрик В.
  • Проць Г.
  • Ничипорчук Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пюрик В. П. Значення променевих методів діагностики при плануванні дентальної імплантації і на етапах хірургічної реабілітації / В. П. Пюрик, Г. Б. Проць, Г. П. Ничипорчук // Прикарпатський вісник НТШ. Пульс. - 2014. - № 4. - С. 154-163. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pvntsh_pul_2014_4_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Проць Галина Богданівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського