Наукова періодика України Проблеми радіаційної медицини та радіобіології


Чумак А. А. 
Особливості персистенції вірусів родини Herpesviridae у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки, які зазнали дії факторів Чорнобильської аварії / А. А. Чумак, О. В. Носач, Л. М. Овсяннікова, С. М. Альохіна, О. Я. Плескач, Е. О. Саркісова, О. В. Гасанова, Т. О. Шийко, Л. П. Тюпа // Проблеми радіаційної медицини та радіобіології. - 2014. - Вип. 19. - С. 361-370. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Prmtr_2014_19_33
Мета дослідження - визначити особливості персистенції вірусів, що належать до родини Herpesviridae, у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки (НЖХП), які зазнали дії факторів Чорнобильської аварії. До основної групи було включено 45 хворих чоловічої статі з НЖХП, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з дозами зовнішнього опромінення у діапазоні 10 - 580 мЗв. До групи нозологічного порівняння відібрано 20 хворих чоловічої статі з дозами опромінення в межах природного радіаційного фону та регламентованих доз медичного опромінення. Вміст в сироватці крові антитіл до вірусів простого герпесу 1/2 типів (аnti-HSV-1/2 IgG), цитомегаловірусу (аnti-CMV IgG) та вірусу Епштейна - Барр (аnti-EBV IgG) визначали за допомогою імуноферментного методу відповідно до інструкції виробника. Дослідження антитіл класу IgG, які характеризують стан персистенції, показало, що у жодній з груп не було хворих без ознак ураження герпесвірусною інфекцією. Виявлено тенденції щодо підвищення рівнів антитіл до вірусів простого герпесу 1/2 типів, цитомегаловірусу та вірусу Епштейна - Барр у серопозитивних пробах крові хворих, які зазнали дії факторів Чорнобильської аварії, у порівнянні з хворими групи нозологічного порівняння. В основній групі не було відмінностей між підгрупами хворих на стеатогепатоз (СГ) і неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) за рівнями аnti-HSV-1/2 IgG і аnti-CMV IgG, тоді як в групі порівняння у хворих на СГ рівень аnti-HSV-1/2 IgG на 60,5 % (p << 0,05) був вищим, ніж у хворих на НАСГ, а аnti-CMV IgG - на 88,2 %. При цьому у хворих на НАСГ основної групи рівень аnti-CMV IgG на 79,6 % (p = 0,02) перевищував аналогічний рівень у хворих на НАСГ групи порівняння. В усіх групах найбільш часто визначалася мікстінфекція вірусами простого герпесу 1/2 типів і цитомегаловірусом з наявністю прямого кореляційного зв'язку між рівнями аnti-HSV-1/2 IgG і аnti-CMV IgG. Маркери моноцитомегаловірусної інфекції реєструвалися виключно у хворих на НАСГ як в основній групі, так і в групі порівняння. Висновок: за наявності противірусних антитіл класу IgG хворим на неалкогольну жирову хворобу печінки незалежно від радіаційного впливу в анамнезі притаманна висока ураженість вірусами родини Herpesviridae: простого герпесу 1/2 типів, цитомегалії та Епштейна - Барр. В групі хворих, які зазнали впливу факторів Чорнобильської аварії, відносно показників групи порівняння реєструвалися більша частка серопозитивних результатів і більш високі середні значення титрів досліджуваних антитіл. У більшості хворих зареєстровано мікстінфекцію вірусами простого герпесу 1/2 типів і цитомегалії з існуванням прямого кореляційного зв'язку між рівнями аnti-HSV-1/2 IgG та аnti-CMV IgG.
  Повний текст PDF - 219.125 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чумак А.
  • Носач О.
  • Овсяннікова Л.
  • Альохіна С.
  • Плескач О.
  • Саркісова Е.
  • Гасанова О.
  • Шийко Т.
  • Тюпа Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чумак А. А. Особливості персистенції вірусів родини Herpesviridae у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки, які зазнали дії факторів Чорнобильської аварії / А. А. Чумак, О. В. Носач, Л. М. Овсяннікова, С. М. Альохіна, О. Я. Плескач, Е. О. Саркісова, О. В. Гасанова, Т. О. Шийко, Л. П. Тюпа // Проблеми радіаційної медицини та радіобіології. - 2014. - Вип. 19. - С. 361-370. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Prmtr_2014_19_33.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського