Наукова періодика України Психологічні перспективи


Мудрик А. Б. 
Трудоголізм як професійна адикція особистості / А. Б. Мудрик // Психологічні перспективи. - 2017. - Вип. 29. - С. 175-185. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ppst_2017_29_17
Залежна, або адиктивна, поведінка - одна з форм девіантної поведінки, яка виражається в прагненні до відходу від реальності через зміну свого психічного стану за допомогою прийому деяких речовин або постійної фіксації уваги на певних предметах чи видах діяльності, супроводжується розвитком інтенсивних емоцій і має захисний характер. Питання професійних адикцій - одне з найбільш важливих у контексті актуальних питань професійної психології. Незаперечний той факт, що професійна діяльність - одна з найбільш вагомих сфер у житті сучасної людини, оскільки саме її здійснення створює умови для самореалізації особистості, для забезпечення матеріального благополуччя та духовних цінностей тощо. Однак є певні ризики, пов'язані з неправильною організацією режиму діяльності, що призводять до виникнення й розвитку професійних деформацій, деструкцій, трудових адикцій. Більшість підходів до проблеми трудоголізму має схоже срямування та визначається і зарубіжними, і вітчизняними вченими: трудоголізм - адикція, утеча від реальності за допомогою зміни свого психічного стану, що досягається фіксацією на роботі; деструктивна залежність - потяг людини до роботи, який, при прийнятті характеру залежності, витісняє всі інші інтереси та потреби, заповнює собою життя. Професійні адикції, зокрема трудоголізм, порушують цілісність особистості, негативно впливають на продуктивність діяльності, призводять до стану хронічної втоми, зниження працездатності, психосоматичних захворювань, конфліктів, кризових станів, регресу й навіть професійної деградації.
  Повний текст PDF - 220.282 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мудрик А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мудрик А. Б. Трудоголізм як професійна адикція особистості / А. Б. Мудрик // Психологічні перспективи. - 2017. - Вип. 29. - С. 175-185. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ppst_2017_29_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мудрик Алла Богданівна (1977–) (психологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського