Наукова періодика України Психологічні перспективи


Камінська О. В. 
Чинники розвитку інтернет-залежності молоді / О. В. Камінська // Психологічні перспективи. - 2015. - Вип. 25. - С. 65-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ppst_2015_25_8
Проаналізовано специфіку виникнення інтернет-залежності в молоді з урахуванням різних факторів, що впливають на цей процес. Визначено актуальність проблеми Інтернет-залежності через її швидке поширення. Розглянуто останні розвідки щодо вивчення цієї проблеми. Досліджено взаємозв'язок розвитку Інтернет-залежності з місцем проживання та рівнем освіти індивіда. Виділено основні психологічні механізми, що впливають на процес виникнення та розвиток адикції. Ступінь адикції визначався залежно від того, проживають респонденти в обласних центрах, містах обласного підпорядкування, селищах міського типу чи селах. При проведенні дослідження використовувалась шкала інтернет-залежності (Чен), авторська методика дослідження інтернет-залежності за допомогою незавершених речень, методи спостереження та бесіди. Для підтвердження значущості виявлених відмінностей використовувався такий метод математичної статистики, як критерій узгодженості Пірсона. Аналіз отриманих даних за шкалами названих методик надав змогу здійснити різнобічне дослідження особливостей формування та прояву Інтернет-залежності та психологічних механізмів, що впливають на розвиток адикції. При аналізі поширеності інтернет-залежності з урахуванням місця проживання досліджуваних встановлено, що найбільше вона поширена серед осіб, що проживають в обласних центрах, а найменше - серед мешканців сіл. Обгрунтовано соціально-психологічні чинники, що лежать в основі виявленої закономірності. Визначено, що така тенденція пояснюється специфікою побудови міжособистісних стосунків у великих містах та селах. Так, між жителями сіл виникає менша психологічна дистанція, оскільки зазвичай люди в селах знають один одного, між ними виникає певна система стосунків. При виявленні впливу рівня освіти особистості на процес виникнення Інтернет-залежності встановлено, що більшою мірою адикція притаманна особам з неповною середньою освітою, а меншою - особам з повною вищою. Висвітлено основні психологічні механізми, що впливають на процес розвитку адикції.
  Повний текст PDF - 2.867 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Камінська О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Камінська О. В. Чинники розвитку інтернет-залежності молоді / О. В. Камінська // Психологічні перспективи. - 2015. - Вип. 25. - С. 65-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ppst_2015_25_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Камінська Ольга Володимирівна (психологічні науки)
  • Камінська Оксана Валеріївна (філософські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського