Наукова періодика України Праці Одеського політехнічного університету


Mikhaylovskiy D. V. 
Numerical researches of DGRP-type experimental frames using the finite elements method / D. V. Mikhaylovskiy, D. M. Matyuschenko // Праці Одеського політехнічного університету. - 2016. - Вип. 2. - С. 14-23. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Popu_2016_2_4
Одним з найрозповсюдженіших типів конструкцій з клеєної деревини є гнутоклеєні рами. З використанням гнутоклеєних рам побудовано багато споруд промислового і громадською призначення. Використання таких рам в спорудах з агресивним середовищем показало велику надійність. Однак, при всіх перевагах гнутоклеєних рам з клеєної деревини їх застосування стримується недосконалістю методик розрахунку напружень, які базуються на принципах розрахунку конструкцій з цільної деревини. Потреба ретельного дослідження і удосконалення методик розрахунку гнутоклеєних рам обумовлює актуальність теми дослідження. Мета роботи - чисельні дослідження експериментальних рам з подальшим вдосконаленням методик розрахунку напружень в карнизних вузлах гнутоклеєних рам. Для досягнення поставленої мети було проведено теоретичне визначення переміщень і компонент напруженого стану з використанням експериментальних пружних характеристик матеріалу рам. Клеєна деревина в порівнянні з цільною ближча до транстропної розрахункової схеми симетрії, згідно з якою механічні і пружні властивості будівельного матеріалу в площинах, перпендикулярних напрямку вздовж волокон деревини, є еквівалентними. Для достовірного визначення параметрів напружено-деформованою стану в елементах будь-якого обрису, отримання якісної картини розподілу напружень по всій довжині рами і встановлення закономірності зміни напружень у складі всієї конструкції використано програмний комплекс ЛІРА-САПР, в якому було реалізовано модель ортогональної анізотропії (ортотропії) в пластинчастих скінченних елементах. Аналізуючи отримані результати, можна зробити висновок, що в цілому збіг між теоретичними і експериментальними даними є задовільним. Можна стверджувати, що деформований стан рам, отриманий теоретичним розрахунком з врахуванням дійсних фізико-механічних характеристик матеріалу експериментальних конструкцій, є достовірним. Враховуючи те, що в стиснуто-згинальних елементах додатковий згинальний момент від нормальної сили є функцією переміщень, можна вважати, що даний розрахунок за методом скінченних елементів в ПК ЛІРА-САПР дозволяє цілком задовільно визначати напруження з врахуванням деформованої схеми рам і анізотропії фізико-механічних властивостей клеєної деревини.
  Повний текст PDF - 580.044 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Mikhaylovskiy D.
  • Matyuschenko D.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Mikhaylovskiy D. V. Numerical researches of DGRP-type experimental frames using the finite elements method / D. V. Mikhaylovskiy, D. M. Matyuschenko // Праці Одеського політехнічного університету. - 2016. - Вип. 2. - С. 14-23. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Popu_2016_2_4.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського