Наукова періодика України Полімерний журнал


Демченко В. Л. 
Особливості структурної організації та антимікробна активність нанокомпозитів пектин – Ag – поліетиленімін, отриманих хімічним і термохімічним відновленням іонів срібла / В. Л. Демченко, В. І. Штомпель, Л. А. Гончаренко // Полімерний журнал. - 2018. - Т. 40, № 1. - С. 31-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Polimer_2018_40_1_6
За допомогою комплексу структурних методів і термомеханічного аналізу досліджено структуру та властивості нанокомпозитів, сформованих хімічним відновленням катіонів Cu<^>2+ у поліелектроліт-металевих комплексах (ПМК) під дією постійного електричного поля та за його відсутності. Встановлено, що в результаті хімічного відновлення катіонів Cu<^>2+ у ПМК за допомогою NaBH4 (<$Eroman BH sub 4 sup ->/Cu<^>2+ = 4) під дією електричного поля утворюється нанокомпозит на основі поліелектролітного комплексу КМЦ-ПЕІ і наночастинок Cu/Cu2O, але з більшим вмістом металічної фази Cu. Встановлено, що нанокомпозити КМЦ-ПЕІ-Cu/Cu2O, сформовані під дією постійного електричного поля, характеризуються значно вищим рівнем гетерогенності структури та меншими значеннями областей гетерогенності і відносної деформації.Досліджено особливості структурної організації та антимікробні властивості нанокомпозитів на основі пектину, поліетиленіміну і наночастинок срібла, які було сформовано за допомогою методів хімічного та термохімічного відновлення іонів срібла у поліел ектроліт-металічних комплексах пектин - Ag<^>+ - поліетиленімін. Встановлено, що в результаті хімічного відновлення іонів Ag<^>+ у поліелектроліт-металічних комплексах за допомогою NaBH4 утворюються нанокомпозити на основі поліелектролітного комплексу пектиніполіетиленімін і наночастинок Ag, а за мольного співвідношення <$Eroman {BH sub 4 sup - "/" Ag} sup + ~=~2,0> повною мірою реалізується структурний прояв металічної фази Ag. Показано, що термохімічне відновлення іонів Ag<^>+ у поліелектроліт-металічних комплексах (плівки нагрівають до температури <$E100~symbol Р roman C> і вище) також призводить до утворення срібловмісних нанокомпозитів. Дослідження антимікробних властивостей одержаних нанокомпозитів показали, що вони володіють високою антимікробною активністю щодо штамів S. aureus та E. coli.За допомогою комплексу структурних методів і термомеханічного аналізу досліджено вплив постійного магнітного поля на особливості структури і термомеханічні властивості нанокомпозитів пектин-Ag<^>0-П4ВП. За допомогою методів рентгеноструктурного аналізу встановлено, що під час хімічного відновлення катіонів Ag<^>+ у поліелектроліт-металічних комплексах під дією постійного магнітного поля утворюється нанокомпозит на основі поліелектролітного комплексу пектин-П4ВП і наночастинок Ag<^>0, але з більшим вмістом металічного срібла, ніж за відсутності поля. Виявлено, що під дією поля виникають срібловмісні нанокомпозити зі значно вищими значеннями температури склування та нижчими температури переходу у в'язко-текучий стан, а також більш схильні до відносної деформації.
  Повний текст PDF - 373.966 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Демченко В.
  • Штомпель В.
  • Гончаренко Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Демченко В. Л. Особливості структурної організації та антимікробна активність нанокомпозитів пектин – Ag – поліетиленімін, отриманих хімічним і термохімічним відновленням іонів срібла / В. Л. Демченко, В. І. Штомпель, Л. А. Гончаренко // Полімерний журнал. - 2018. - Т. 40, № 1. - С. 31-35. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Polimer_2018_40_1_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Штомпель Володимир Іванович (фізико-математичні науки)
  • Гончаренко Людмила Андріївна (хімічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського