Наукова періодика України Полімерний журнал


Віленський В. О. 
Композити на основі поліепоксиду, оксидів металів і поліаніліну, отверднені у сталих фізичних полях: структура, густина та ac-провідність / В. О. Віленський, Ю. В. Бардадим, Ю. П. Гомза, Ю. Ю. Керча, А. П. Позній, М. М. Загорний // Полімерний журнал. - 2015. - Т. 37, № 3. - С. 275-286. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Polimer_2015_37_3_11
Проведено дослідження густини мезокомпозитів складу ЕП; ЕП - 3 % MeO та ЕП - 3 % (MeIO + MeIIO) залежно від умов тверднення та встановлено селективний вплив ПМП/ПЕП на величину <$EDELTA rho sub MK>, зумовлений відмінністю взаємодії систем ЕП <$Esymbol Л> MeO та MeO <$Esymbol Л> ЕП <$Esymbol Л> ПАн з фізичними полями. Встановлено кореляцію густини МК з густиною Mei. Аналіз змін величини <$EDELTA rho sub i> у масиві зразків МК засвідчує ефективність впливу ПМП на формування густини полімерної матриці. З використанням програмних продуктів XPowder і WinPLOTER проведено індексування орторомбічної гратки Cr2O3. За методом спроб і помилок визначено параметри нової орторомбічної гратки кристалічної фази <$Eroman {Cr sub 2 O} sub 3 ~:~а~=~5,58~A back 45 up 35 symbol Р>; <$Eb~=~4,82~A back 45 up 35 symbol Р>; <$Ec~=~5,98~A back 45 up 35 symbol Р>; <$Ealpha~=~beta~=~gamma~=~90 symbol Р>, <$EV~=~160,84~A back 45 up 35 symbol Р sup 3>, Z = 4, сформованої у мезокомпозиті складу ЕП - 3 % (Cr2O3 + ПАн)ПЕП. Використовуючи вираз Шеррера з наперед прийнятим значенням k = 1, розраховано розміри кристалітів порошку Cr2O3 і як наповнювача МК різних складів та умов тверднення. Встановлено, що у складі порошку Cr2O3 наявні кристаліти трьох розмірів. У разі введення Cr2O3 в термореактопласт відбувається збільшення розмірів його кристалітів, зменшення їх дисперсності та часткова рекристалізація під впливом формування хімічної сітки епоксиполімеру. Залучення ПМП/ПЕП до тверднення МК складу ЕП - 3 % Cr2O3 сприяє утворенню кристалітів двох домінантних розмірів 10,2 - 13,2 нм. Досліджено ac-провідність МК залежно від <$Eomega> струму. Для всіх МК характерне різке зростання провідності на ~ 3 порядки в діапазоні частот 102 - 105 Гц і поступове сповільнення <$Esigma sub ac> у високочастотній області. Це підтверджує, що перша частина провідності пов'язана з проявом стрибкоподібного переносу електронів у діелектричній матриці, що притаманно впорядкованим і невпорядкованим системам. За результатами дослідження зроблено висновок про зміну механізму переносу носіїв струму зі стрибкоподібного на зонний в МК складу ЕП - 3 % (Cr2O3 + ПАн), отвердненого в ПМП.
  Повний текст PDF - 557.43 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:

Бібліографічний опис для цитування:

Віленський В. О. Композити на основі поліепоксиду, оксидів металів і поліаніліну, отверднені у сталих фізичних полях: структура, густина та ac-провідність / В. О. Віленський, Ю. В. Бардадим, Ю. П. Гомза, Ю. Ю. Керча, А. П. Позній, М. М. Загорний // Полімерний журнал. - 2015. - Т. 37, № 3. - С. 275-286. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Polimer_2015_37_3_11.

Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Загорний Максим Микитович (хімічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     

       Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського