Наукова періодика України Політичний менеджмент


Мацієвський Ю. 
Еліти в Україні до і після "помаранчевої революції" / Ю. Мацієвський // Політичний менеджмент. - 2010. - № 2. - С. 38-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PoMe_2010_2_6
Пояснено, чому українські еліти виявились неефективними у реформуванні суспільства. Пояснення відштовхується від аналізу їх структури, успадкованої від СРСР. Домінування комуністичної номенклатури у законодавчій і виконавчій владі за часів президентства Л. Кравчука і Л. Кучми, а також поява і зміцнення рентоорієнтованих політико-економічних груп у цей же період, стали головною перепоною на шляху суспільних трансформацій. Фрагментована структура еліт залишилася такою й після "помаранчевої революції". Проте якщо в період президентства Л. Кучми "вимушений плюралізм" заважав авторитарній консолідації, то з приходом до влади В. Ющенка він не перетворився на природний плюралізм і тому став гальмом на шляху демократизації.
  Повний текст PDF - 259.808 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Мацієвський Ю.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Мацієвський Ю. Еліти в Україні до і після "помаранчевої революції" / Ю. Мацієвський // Політичний менеджмент. - 2010. - № 2. - С. 38-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PoMe_2010_2_6.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Мацієвський Юрій Володимирович (політичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського