Наукова періодика України Поліграфія і видавнича справа


Havrysh B. 
Optical quality of the image and methods of its determination / B. Havrysh, O. Tymchenko, M. Logoida, U. Partyka, М. Polischuk, Y. Slyusarchuk, O. Slyusarchuk // Поліграфія і видавнича справа. - 2018. - № 2. - С. 46–56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pivs_2018_2_8
Основне завдання оцінки стану виробничих процесів - отримання об'єктивної інформації про функціонування устаткування і виявлення резервів технології для інтенсифікації виробництва, підвищення його ефективності та якості, збільшення обсягів випуску продукції, зростання продуктивності праці, зниження усіх видів матеріальних і трудових витрат. Всі оптичні прилади, незалежно від їх специфіки і призначення, обов'язково мають одну загальну фізичну характеристику, яка називається "роздільна здатність". Дана фізична властивість є визначальною для всіх без винятку оптичних та оптико-вимірювальних приладів. Межею роздільної здатності називається мінімальна відстань між сусідніми деталями (точками) об'єкта, при якій зображення деталей вже не сприймаються як окремі елементи об'єкту, а зливаються в одне ціле. Чим меншою є ця відстань, тим, відповідно, вищою є роздільна здатність приладу. Роздільна здатність будь-якого оптичного приладу оцінюється за його апаратними функціями, що відображає всі фактори, які впливають на якість одержаного цим приладом зображення. До таких чинників, безумовно, в першу чергу належать аберація і дифракція - дифрагування світловими хвилями перешкод і, як наслідок, відхилення їх від прямолінійного напряму. Якість оптичного зображення - ступінь відповідності геометричній, фотометричній та спектральній характеристикам зображення і предмета. Зображення повинно бути подібне до предмету не тільки за контуром, але і в кожній його точці: через аберації та дифракції зображення одержується розмите, і дрібна структура передається неправильно. Необхідно враховувати: при малому полі зору достатньо розглядати зображення за осьовою точкою, які повинні бути ідеальними; при художньому відтворенні дивляться відповідно за геометричними та спектральними характеристиками і необхідному коефіцієнті передачі кольору; оптичні системи, що використовуються в каналі зв'язку, повинні передавати і реєструвати максимальну кількість інформації, що надходить від об'єкта. З урахуванням вимог загальної кваліметрії і показників властивостей, відтворено дерево властивостей цифрового відтворення поліграфічної продукції у вигляді графічної схеми. До показників фотографічних властивостей, що характеризують відтворення деталей зображення, належать неоднорідність друку, градаційна точність і відтворення дрібних деталей. Неоднорідність друку зазвичай пов'язують з рівномірністю відтворення плашки (рівномірність друку) і наявністю сторонніх знаків, що в електрофотографічному процесі друкування визначається за значенням оптичної густини фону (оптична густина фону). Градаційна точність визначається за характером передачі півтонів (градація зображення) і рівню оптичної густини зображення.
  Повний текст PDF - 432.022 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Havrysh B.
  • Tymchenko O.
  • Logoida M.
  • Partyka U.
  • Polischuk М.
  • Slyusarchuk Y.
  • Slyusarchuk O.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Havrysh B. Optical quality of the image and methods of its determination / B. Havrysh, O. Tymchenko, M. Logoida, U. Partyka, М. Polischuk, Y. Slyusarchuk, O. Slyusarchuk // Поліграфія і видавнича справа. - 2018. - № 2. - С. 46–56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pivs_2018_2_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гавриш Богдана Михайлівна (1967–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського