Наукова періодика України Фармацевтичний часопис


Карбовський В. Л. 
Експериментальне дослідження підгострої токсичності препарату "дермабін" / В. Л. Карбовський, І. А. Шевчук, О. В. Куркіна, Т. Є. Маковська // Фармацевтичний часопис. - 2016. - № 3. - С. 45-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Phch_2016_3_10
Сьогодні вагінальні інфекції, зокрема бактеріальний вагіноз, посідають одне з перших місць у структурі захворювань жіночої статевої системи та становлять серйозну медичну й соціальну проблему в акушерстві та гінекології. Метою лікування бактеріального вагінозу є елімінація умовно-патогенних мікроорганізмів, не притаманних екосистемі піхви, та відновлення нормальної мікрофлори. Хлоргексидин є одним з найактивніших місцевих антисептичних засобів широкого спектра дії, який виявляє активність щодо грампозитивних і грамнегативних бактерій, а також грибкової мікрофлори. Мета дослідження - вивчити підгостру токсичність препарату "Гексія" при 28-денному інтравагінальному застосуванні. Дослідження підгострої токсичності препарату "Гексія" (песарії, що містять хлоргексидину диглюконат у дозі 16 мг) проведені на 40 самках білих нелінійних щурів масою 170 - 230 г за умов щоденного інтравагінального введення (2 - 4 рази на день з 800 до 2000) упродовж 28 діб. Щури були розподілені на 3 групи: 1 група - тварини, яким вводили препарат "Гексія" у дозі 13,5 мг/кг; 2 група - у дозі 27 мг/кг; 3 група - інтактний контроль - тварини, яким щоденно інтравагінально вводили відповідні об'єми основи песаріїв. Протягом усього періоду спостереження реєстрували виживання, споживання води та їжі, масу тіла (перед застосуванням препарату, на 7, 14, 21, 29 доби) та прояви інтоксикації. У всіх тварин після закінчення експерименту визначали спонтанний добовий діурез, проводили загальноклінічне дослідження крові та сечі, а після виведення з експерименту проводили патоморфологічне обстеження та розраховували масові коефіцієнти внутрішніх органів. Показано, що препарат "Гексія" у дозах 13,5 та 27 мг/кг за умов щоденного інтравагінального введення впродовж 28 діб не викликає загибелі тварин, не здійснює токсичний вплив на загальний стан, поведінку, споживання їжі та води, приріст маси тіла, абсолютну та відносну масу внутрішніх органів щурів. Гексія не впливає на білковий, ліпідний, вуглеводний обміни та не порушує роботу гепатобіліарної та сечовидільної систем, а також не має гематотоксичної дії.
  Повний текст PDF - 330.458 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Карбовський В.
  • Шевчук І.
  • Куркіна О.
  • Маковська Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Карбовський В. Л. Експериментальне дослідження підгострої токсичності препарату "дермабін" / В. Л. Карбовський, І. А. Шевчук, О. В. Куркіна, Т. Є. Маковська // Фармацевтичний часопис. - 2016. - № 3. - С. 45-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Phch_2016_3_10.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського