Дем'янчук М. А. 
ППП як сукупність важелів впливу на розвиток підприємства / М. А. Дем'янчук, М. С. Осіпова // Проблеми економіки. - 2018. - № 1. - С. 287-293. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pekon_2018_1_39
Ефективне функціонування податкової системи є однією з основних і визначальних складових діяльності держави. Податки є одним із інструментів вилучення частини доходів юридичних і фізичних осіб, особливе значення серед яких має податок на прибуток підприємств (ППП). За допомогою цього податку держава може стимулювати пожвавлення інвестиційної та інноваційної діяльності, а також розвиток конкурентних відносин. Мета роботи - дослідження податку на прибуток підприємств як сукупності важелів впливу на розвиток підприємства. Обгрунтовано, що ППП володіє системою важелів розвитку підприємства, а саме: як фіскальний важіль необхідно розглядати з точки зору його можливостей наповнення бюджету, оскільки є важливим фіскальним інструментом у системі державних фінансів кожної країни; як економічний важіль передбачає можливість щодо певних маніпулятивних дій з базою оподаткування шляхом використання прискореної амортизації; як інвестиційний важіль необхідно розглядати як засіб впливу на рішення економічних аспектів щодо джерел залучення інвестицій підприємства; як інформаційний важіль є однією зі складових інтегрованих змін у сфері оподаткування та свідчить про ефективність діяльності уряду та подальші наслідки реалізації державної політики у сфері підприємницької діяльності; як податкова культура передбачає свідомість суб'єктів підприємницької діяльності щодо сплати податків до державного бюджету; як соціальний важіль передбачає ефективне запровадження певних змін у сфері оподаткування, що сприятиме позитивним соціальним наслідкам, тим самим виводячи економіку країни на новий, більш ефективний рівень. Застосовуючи до системи важелів ППП синергетичний підхід, цілком можливий факт досягнення підприємством якісного розвитку, підвищення його рівня в загальнодержавній сфері як привабливого інвестиційного об'єкта для вітчизняних і зарубіжних громадян.
  Повний текст PDF - 689.973 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дем'янчук М.
  • Осіпова М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дем'янчук М. А. ППП як сукупність важелів впливу на розвиток підприємства / М. А. Дем'янчук, М. С. Осіпова // Проблеми економіки. - 2018. - № 1. - С. 287-293. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pekon_2018_1_39.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дем'янчук Марина Афанасіївна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського