Наукова періодика України Проблеми економіки


Сомова В. В. 
Імітаційне моделювання прогресивної шкали ставок податку на доходи фізичних осіб в Україні / В. В. Сомова, О. О. Чумакова // Проблеми економіки. - 2014. - № 3. - С. 305-311. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pekon_2014_3_42
Запропоновано підхід до вибору розміру ставок податку на доходи фізичних осіб на основі імітаційного моделювання, який на відміну від існуючих здійснюється з урахуванням показників: коефіцієнту соціальної захищеності й податкового навантаження, та дозволяє зменшити нерівномірність розподілу доходів у вигляді заробітної плати та податкового навантаження на фізичних осіб та збільшити обсяг бюджетних надходжень. Обгрунтовано, що найбільш доцільною до впровадження у податкову практику України є така шкала прогресії: 10 % для заробітної плати до 3 МЗП, 15 % для заробітної плати у межах від 3 МЗП до 10 МЗП та 25 % до частини перевищення заробітної плати понад 10 МЗП.
  Повний текст PDF - 458.638 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Сомова В.
 • Чумакова О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Сомова В. В. Імітаційне моделювання прогресивної шкали ставок податку на доходи фізичних осіб в Україні / В. В. Сомова, О. О. Чумакова // Проблеми економіки. - 2014. - № 3. - С. 305-311. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pekon_2014_3_42.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Сомова Валентина Валеріївна (економічні науки)
 • Чумакова Ольга Олександрівна (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського