Наукова періодика України Фізико-хімічна механіка матеріалів


Кулик В. В. 
Вплив підвищеного вмісту кремнію і марганцю на експлуатаційні характеристики високоміцної колісної сталі / В. В. Кулик, О. П. Осташ, В. В. Віра // Фізико-хімічна механіка матеріалів. - 2019. - Т. 55, № 2. - С. 7-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PHKhMM_2019_55_2_3
Досліджено температурні залежності міцності і пластичності, циклічну тріщиностійкість після термосилового впливу під час гальмування, а також опір зношуванню і пошкоджуваності колісних сталей з підвищеним вмістом кремнію і марганцю та зниженим вуглецю, які порівняно з отриманими раніше для стандартних сталей марок 2 і Т. Виявлено, що кремній і марганець сприяють вирівнюванню циклічної в'язкості руйнування сталі у різних зонах ободу колеса, а також зниженню високотемпературної (вище 500 <$E symbol Р>С) пластичності (відносного видовження), що зменшує схильність сталі до утворення повзунів на його поверхні кочення. Проте твердорозчинне зміцнення таких сталей за порівняно високого (~0,6 %) вмісту вуглецю спричиняє низьку тріщиностійкість за циклічного навантаження у вихідному стані і за впливу термосилових чинників під час гальмування, а також слабкий опір пошкоджуваності за контактної втоми. Рекомендовано знизити вміст вуглецю в таких сталях до 0,52 - 0,53 %.Досліджено температурні залежності міцності і пластичності, циклічну тріщиностійкість після термосилового впливу під час гальмування, а також опір зношуванню і пошкоджуваності колісних сталей з підвищеним вмістом кремнію і марганцю та зниженим вуглецю, які порівняно з отриманими раніше для стандартних сталей марок 2 і Т. Виявлено, що кремній і марганець сприяють вирівнюванню циклічної в'язкості руйнування сталі у різних зонах ободу колеса, а також зниженню високотемпературної (вище 500 <$E symbol Р>С) пластичності (відносного видовження), що зменшує схильність сталі до утворення повзунів на його поверхні кочення. Проте твердорозчинне зміцнення таких сталей за порівняно високого (~0,6 %) вмісту вуглецю спричиняє низьку тріщиностійкість за циклічного навантаження у вихідному стані і за впливу термосилових чинників під час гальмування, а також слабкий опір пошкоджуваності за контактної втоми. Рекомендовано знизити вміст вуглецю в таких сталях до 0,52 - 0,53 %.
  Повний текст PDF - 2.124 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кулик В.
  • Осташ О.
  • Віра В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кулик В. В. Вплив підвищеного вмісту кремнію і марганцю на експлуатаційні характеристики високоміцної колісної сталі / В. В. Кулик, О. П. Осташ, В. В. Віра // Фізико-хімічна механіка матеріалів. - 2019. - Т. 55, № 2. - С. 7-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PHKhMM_2019_55_2_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кулик Володимир Васильович (фізико-математичні науки)
  • Кулик Володимир Володимирович (1972–) (технічні науки)
  • Кулик Володимир Володимирович (технічні науки)
  • Осташ Орест Петрович (технічні науки)
  • Віра Володимир Володимирович (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського